Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mieszkanie w dawnej szkole

Redakcja

Dawniej była tu szkoła. Architekci przerobili ją na budynek z dziesięcioma mieszkaniami. Zaglądamy do jednego z nich.

Mieszkanie w dawnej szkole. Salon z antresolą.
Mieszkanie w dawnej szkole. Salon z antresolą.
Fot. mat. Standard Studio Interior Architecture

Co zrobić z budynkami, które straciły już swoje pierwotne funkcje? Stare kościoły coraz częściej zamieniane są w galerie sztuki, w dawnych fabrykach powstają nowoczesne lofty, a opuszczone kamienne stodoły czy stajnie coraz częściej przekształcane są w eleganckie domy. Dziś zabieramy Was do Amsterdamu. Właśnie tutaj stara szkoła, została zamieniona w wygodny budynek mieszkalny o nazwie "One Drop". Architektom z pracowni CASA architecten udało się stworzyć 10 przestronnych mieszkań. Zajrzyjmy do jednego z nich.

Mieszkanie na parterze należy do czteroosobowej rodziny. Właściciele powierzyli projekt wnętrz pracowni Standard Studio. Założenia były proste - mieszkanie miało być przestronne, pełne światła i przytulne. Biel pięknie kontrastuje tu ze sklejką, której w mieszkaniu pełno.  Architekci postanowili pozostawić kilka elementów, świadczących o dawnym charakterze tego miejsca. Pozostawiono duże, przeszklone drzwi wejściowe i betonowe podłogi.

Niezwykle wysokie sufity, pozwoliły na wygospodarowanie dodatkowego miejsca na antresoli. Zaaranżowano tutaj miejsce do pracy oraz ustawiono pianino. Z drugiej strony antresoli zaaranżowano pokój dziecięcy. Mieszkanie to tak naprawdę jedna, otwarta przestrzeń. Salon, który kiedyś był klasą, połączono z kuchnią i jadalnią. Tam gdzie dziś znajduje się sypialnia, kiedyś był pokój nauczycielski.

Jak Wam się podoba to mieszkanie? Czekamy na Wasze opinie!

    Więcej o:

Skomentuj:

Mieszkanie w dawnej szkole