Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kolorowe mieszkanie we Wrocławiu

red.

Kolorowe, radosne i energetyczne - właśnie takie jest to mieszkanie we Wrocławiu.

Małgosia z Wrocławia kupiła nowe mieszkanie. Postanowiła podzielić się z nami jego historią:

"Kiedy stałam się posiadaczką małego mieszkanka we Wrocławiu, od razu wiedziałam, jaki efekt we wnętrzu chciałabym osiągnąć. Pragnęłam, aby mieszkanie było jasne, miało przejrzyście wydzielone strefy i wygodnie rozmieszczone meble. Założenie samo w sobie wydawało się proste w realizacji, ale okazało się, że na tak skromnej przestrzeni jest to duże wyzwanie. Zbyt duże, abym podołała mu sama. Na szczęście pomogły mi projektantki z biura Lemur Architekci. Dzięki nim udało się połączyć wszystkie moje oczekiwania, a ostateczny efekt idealnie trafił w mój gust.

Mieszkanie miało podłużny kształt i było doświetlone tylko jednym dużym oknem. Chcąc zachować światło dzienne w części najbardziej oddalonej od okna, nie można było podzielić pomieszczenia pełnymi ściankami. Jednocześnie bardzo zależało mi na wyodrębnieniu części nocnej. Kompromis w tej kwestii udało się osiągnąć montując przesuwną ażurową ściankę. W części „nocnej” zaplanowano łóżko, dużą szafę garderobianą i szafki pomocnicze. W części „dziennej” ustawiono kanapę, stolik kawowy oraz komodę ze sprzętem RTV. Między częścią wypoczynkową, a kuchenną znalazł się blat pełniący funkcję maleńkiej jadalni. W kuchni i wydzielonej łazience znalazły się wszystkie podstawowe sprzęty. W ten sposób mieszkanie zostało zaprojektowane w sposób optymalny pod względem funkcji.

Ale nie mniej ważny był dla mnie aspekt estetyczny. Dla tak małej powierzchni naturalnie nasuwającym się kolorem wykończenia był biały. Dzięki niemu mieszkanie miało wydawać się przestronniejsze i jaśniejsze. Bałam się jednak, że wnętrze urządzone w bieli będzie smutne i nieciekawe. Projektantki przekonały mnie jednak, że biel tworzy wspaniałe tło dla innych akcentów kolorystycznych, które wybijają się na pierwszy plan, jednocześnie nie przytłaczając. W części dziennej akcentem dominującym stały się barwy ciepłe, które pojawiły się w części kuchennej (pasy przechodzące z elementów pionowych na sufit oraz „fartuch” nad blatem) oraz wypoczynkowej (obraz nad kanapą) i w drobniejszych elementach wyposażenia. W części sypialnej znalazły się delikatne zasłony w niebieskim uspokajającym odcieniu. Kolorowe dekoracje pojawiły się też w łazience, którą ozdobiono optymistyczną grafiką na szkle i kolorowymi detalami. W przedpokoju pojawił się element, który łączy te wszystkie kolory - pasiasta tapeta.

Lekkość wnętrza nie byłaby jednak tak dobrze odczuwalna bez bardzo dokładnie przemyślanego oświetlenia . Jak na tak małą powierzchnię, pojawiło się dużo punktów świetlnych, których zadaniem, poza funkcją użytkową, było ożywienie poszczególnych stref. Przewidziano wiele typów oświetlenia: sufitowe, podłogowe, kinkiety, reflektorki, pasy świetlne, podświetlenie lustra czy oświetlenie w okapie. Zapewniło to szeroką możliwość regulacji światła w każdej części. Dodatkowo interesujący efekt świetlny uzyskano za pomocą otworów w ściance przesuwnej - przez nie światło może przenikać  w obie strony, tworząc ciekawe wzory i dodatkowo uatrakcyjniając wnętrze.

Ostateczny efekt prac projektowych był taki, że wchodząc do gotowego wnętrza poczułam ogromny przypływ pozytywnej energii, która nie opuszcza mnie do tej pory".

Jak Wam się podoba to mieszkanie?

Skomentuj:

Kolorowe mieszkanie we Wrocławiu