Wszystkie błękity Bordeaux

Aleksander Lesiak

Światowa stolica wina pełna jest zachwycających błękitów. Od delikatnych turkusów, poprzez odcienie niebieskiego aż po nasycone granaty i ultramarynę

Bordeaux od niedawna jest na światowej liście dziedzictwa kulturowego UNESCO, odrestaurowana kamienna starówka jest naprawdę imponująca. Można stąd przywieźć wspomnienia wspaniałych budowli, butelkę wina albo... kolekcję inspiracji kolorem. Niebieski w Bordeaux jest wszechobecny, na każdym kroku występuje w dziesiątkach wersji, dużą sztuką jest nazwanie ich po imieniu. Czy to jeszcze granat? A może już ultramaryna? I czym się różni zwykły błękit od błękitu paryskiego?

Leżak kojarzy się jak mało co z wakacjami. Wiadomo, plaża, słońce i wielki błękit morza. Ale na leżaku poleżeć można przecież nawet na balkonie. Łatwo złożyć, łatwo rozłożyć. Ten, w kolorze zgaszonego turkusu pochodzi z letniej kolekcji Habitat.

Granat i turkus, turkus i granat. Te dwa kolory bardzo się lubią. Krzesełko jest składane, radyjko też przenośnie. Można taki zestaw wziąć pod pachę i udać się do ogrodu na wczasy pod gruszą. Radio firmy Lexon kupimy w Magazynie Praga za 190 złotych.

Nie zawsze latem pogoda dopisuje, niebo robi się granatowe i zanosi się na deszcz. Na rozgrzanie (i podgrzanie letniej atmosfery) herbata w granatowym kubku. Kubek PILA z Habitatu kupimy z sklepach Hoft (w warszawskich centrach handlowych Domoteka i Blue City).

Niebieski jak niebo, albo jak woda w basenie. Niebieski jest sprawdzonym i bezpiecznym pomysłem na łazienkę. Ręcznik SAXON kupimy w sklepach IKEA na terenie całego kraju za 12,99.

Gdy wszystko inne zawodzi, rozwiązaniem może okazać się szklaneczka czegoś mocniejszego. Kolorowy drink z parasolką jest dobry na lato, a potem na wspomnienie o lecie. W ogóle jest dobry cały rok. Kieliszek PRALIN kosztuje w IKEA 9,99.

Więcej o wnętrzach z Bordeaux (i z zachodniej Francji) przeczytamy w magazynie Maisons Coté Ouest (dostępny w wybranych sklepach wnętrzarskich i salonach Empiku).

zobacz także:

Skomentuj:

Wszystkie błękity Bordeaux