Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Donice i osłonki

Monika Grabowska

Kwiaty wiele wnoszą do wnętrza. Są gatunki, które przy niewielkim zaangażowaniu z naszej strony, potrafią pięknie rosnąć.Aby podkreślić wygląd kwiatów, należy wybrać odpowiednią donicę lub osłonkę. Jest spory wybór na polskim rynku.

6107242 https bi
fot. imform.pl

Proporcje. Ważne są proporcje. Inaczej wygląda ta sama roślina w niskiej, szerokiej i przysadzistej osłonce a inaczej w wysokiej i wąskiej. Ale nie tylko wygląd jest ważny.

Materiały. Najtańsze są plastykowe donice, ale zazwyczaj nie wyglądają estetycznie. Ceramiczne można kupić trochę drożej a ich wygląd jest zdecydowanie lepszy.

Obecnie wybór osłonek jest duży i nie powinniśmy mieć problemu z dopasowaniem ich do stylu wnętrza . W sklepach znajdziemy metalowe osłonki, rattanowe, drewniane.

Alternatywa . Można zamówić drewniane osłonki w zakładzie stolarskim dopasowując ich kolor do wyglądu mebli czy podłogi. Jeżeli meble mamy robione na wymiar, możemy od razu zamówić osłonki z tego samego materiału.

Zamiast metalowych osłonek możemy zakupić metalowe wiaderka w sklepie ogrodniczym. Kosztują kilkanaście złotych, ale nie ma wyboru kształtu i wielkości.

Donice do zadań specjalnych. Są kwiaty, które mają specjalne wymagania. Tak jest ze storczykami. Te piękne kwiaty potrzebują wyjątkowych warunków. Zaleca się trzymać je w przezroczystych donicach, aby korzenie miały dostęp do światła. Dzięki transparentności pojemnika można też łatwo kontrolować wilgotność gleby a to jest ważne przy tych wymagających kwiatach.

Porady:

- Nie należy przesadzać z bogactwem kolorów, materiałów i wielkości osłonek na kwiaty. Zbyt wiele różnych elementów w jednym wnętrzu wprowadza chaos.

- Warto zainwestować pieniądze w większą ilość donic lub osłonek. W hurtowniach, u producentów i na giełdach kwiatowych można kupić donice o 50-70 % taniej niż w sklepach ogrodniczych i marketach budowlanych.

Skomentuj:

Donice i osłonki