Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zieleń na ścianach

Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Dorota Karpińska, Carmen Perez, Marta Znój Zdjęcia: Karl Jorgenson, Rafał Lipski

Biel na ścianach przechodzi już do historii. To prawda, że jest neutralna i pasuje do wszystkiego, ale nie podkreśla tak charakteru wnętrza i nie tworzy w nim specyficznej atmosfery jak inne, bardziej wyraziste barwy.

Właśnie dlatego coraz częściej sięgamy po kolorowe farby, tym bardziej że ich wybór jest bardzo duży. Jeśli zaś wśród gotowych produktów nie znajdziemy wymarzonego odcienia, w każdym większym sklepie z artykułami malarskimi i w supermarketach budowlanych możemy kupić farbę w dowolnym kolorze z tzw. mieszalnika (wybór z ponad tysiąca odcieni). Dostępne są też farby o określonych właściwościach, np. odporne na wilgoć (idealnie nadające się do kuchni i łazienek) oraz antyalergiczne (produkowane z myślą o osobach skłonnych do uczuleń). Dużym ułatwieniem dla tych, którzy samodzielnie malują mieszkania, są farby jednowarstwowe. Nie tylko skracają czas remontu, ale też ułatwiają późniejsze sprzątanie. Mają bowiem dość gęstą konsystencję, dzięki czemu nie ściekają i nie brudzą podłóg oraz mebli.

    Więcej o:

Skomentuj:

Zieleń na ścianach