Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Piękne i modne tapety

Tekst: Inga Kosim

Tapety na dobre powróciły do łask. Nie kojarzą się już z nudnawym tłem dla meblościanki, ale z interesującym elementem nowoczesnego wnętrza. Projektanci kreują wciąż nowe trendy. Wybór kolorów, faktur i wzorów może przyprawić o zawrót głowy. Jak się w tym wszystkim odnaleźć i co jest modne?

Tapeta Frida Sepia
Tapeta Frida Sepia
https://wallcolors.com/

Wybierając tapetę pamiętajmy, aby zachować umiar. Jeżeli zdecydujemy się na intensywny, duży wzór, nie stosujmy go na wszystkich ścianach. Podkreślmy nim najciekawsze miejsca w mieszkaniu. W zbyt dużej ilości zamiast zachwycać może zacząć drażnić. Główna ściana w salonie czy też ściana za łóżkiem w sypialni będą odpowiednimi miejscami. Resztę pomieszczenia możemy porostu pomalować lub zastosować jednobarwną tapetę.

Modne tapety - motywy zwierzęce

Nowością są motywy zwierzęce, występujące jako nadruk lub faktura. Cętki lamparta, pasy zebry czy skóra krokodyla to pomysł na oryginalną dekorację wnętrza. Najefektowniej będą wyglądać zastosowane we fragmentach pomieszczenia, dodatkowo podkreślone np. fotelem o takim samym wzorze na obiciu. W sąsiedztwie gładkiej ściany staną się naprawdę eleganckie.

Piękne i modne tapety
Tapeta Butterflies Turquoise
Wallcolors
Piękne i modne tapety
Animal Portraits Wall
https://www.photowall.pl/

Modne tapety - geometryczne wzory

Królują duże, geometryczne formy - nawiązujące do designu lat 60. Charakteryzują się mocną kolorystyką - choć motyw ten występuje też w stonowanych barwach. Do takich wzorów warto nawiązać również w obiciach mebli czy dodatkach, pamiętając, aby skupić się na jednym, maksymalnie dwóch kolorach. Wyraziste wzory nie znoszą konkurencji. Nieco inne są geometryczne wzory nawiązujące do op-artu: dwukolorowe lub monochromatyczne powodują efekt złudzenia optycznego. Na ścianie prezentują się naprawdę oryginalnie. Można je zestawić z inną tapetą o podobnej kolorystyce. Najmodniejsze są zaskakujące połączenia dwóch odmiennych stylów. Im bardziej nietypowe zestawienie, tym lepiej. Z pomocą przychodzą nam producenci oferujący gotowe kolekcje składające się z kilku wzorów. W zestawach często znajdują się również tkaniny obiciowe. Do zastosowania w nowoczesnym wnętrzu.

Piękne i modne tapety
Circles Mid Century III
https://www.photowall.pl/
Piękne i modne tapety
PLASTER MIODU NOWOCZESNA BIAŁA TAPETA W SZEŚCIOKĄTY
https://www.forhomestudio.com/
Piękne i modne tapety
NOWOCZESNA DEKORACYJNA TAPETA W MUSZTARDOWO-SZARE ROMBY
https://www.forhomestudio.com/

Modne tapety - fototapety

Prawdziwym hitem są fototapety. Wzory zachwycają swoją różnorodnością. Motywem przewodnim może być naprawdę wszystko: od źdźbeł trawy po panoramę miejską, ale również apetyczne wiśnie, cytryny czy truskawki - przyozdobią każde wnętrze, nie tylko kuchenne. Ciekawym rozwiązaniem są również fototapety na zamówienie. 

Piękne i modne tapety
Tapeta David
wallcolors.com
Piękne i modne tapety
NOWOCZESNA FOTOTAPETA LAS
https://www.forhomestudio.com/

Modne tapety - motywy roślinne

Wciąż na topie są motywy kwiatowe. Trend ten utrzymuje się od wielu sezonów i raczej nieprędko się znudzi. Występują przede wszystkim pąki kwiatów urozmaicone liśćmi, które przybierają regularną, ornamentalną formę. Bogate, barokowe motywy - przypominające elementy koronki, ale i również delikatniejsze, "sypialniane" wzory z pojedynczych, drobnych kwiatów. Ciekawą odmianą są przeskalowane kwiatowe wzory - nawiązujące stylem z lat 60. Doskonale sprawdzą się w każdym wnętrzu.

Piękne i modne tapety
Piękne i modne tapety
Westwing
Piękne i modne tapety
TAPETA "KWIATY VINTAGE"
https://makemywall.pl/
    Więcej o:

Skomentuj:

Piękne i modne tapety