Hotel jak z pocztówki

Marta Lubaszewska

Z zewnątrz niepozorny, w środku zachwyca różnorodnością.

Wnętrza hotelu Postcardinn, design, meble
Wnętrza hotelu Postcardinn
fot. Postcardinn.com

 

Jeszcze rok temu Postcard Inn był jednym z hoteli budżetowych sieci Travelodge. Jak przystało na tani hotel nie wyglądał imponująco. Zaniedbane, stare meble, nieciekawe dywany i dodatki. I mimo, iż położony w  St. Petersburgu na słonecznej Florydzie, w dodatku z widokiem na morze, nie zachęcał do zostania. Wręcz przeciwnie.

Wszystko zmieniło się kiedy hotel zmienił właściciela.  Dostrzeżono niesamowity potencjał w budynku znajdującym się tuż przy plaży nad Zatoka Meksykańską. Z założenia hotel miał nadal pozostać niedrogim, dostępnym dla wielu obiektem.
Układ 196 pokoi nie dawał wielkich możliwości na zmiany. Zdecydowano się więc nie ingerować w ogólny układ architektoniczny, ale skupić się na aranżacji poszczególnych pokoi. Zadaniem projektantów było nadanie każdemu z pomieszczeń indywidualnego charakteru i stylu, tak aby choć trochę zapanował tutaj klimat hotelów butikowych.

Projektanci postawili na oryginalne i niepowtarzalne elementy. Jednym z nich miało być oświetlenie. W poszukiwaniu ciekawych lamp i żyrandoli przeczesywali okoliczne pchle targi, antykwariaty i sklepy internetowe. W całym hotelu można odnaleźć elementy nawiązujące do lokalnej tradycji i kultury. Na ścianach zawisły kolaże z  fotografii najbliższej okolicy, w pokojach stanęły stare deski surfingowe a także oldschoolowe deskorolki,  z sufitów zwieszają się sieci rybackie.

 

 

 

Wnetrza hotelu Postcardinn

źródło: Postcardinn.com

 

 

 

Największe zmiany zaszły w lobby hotelu. Pomieszczenie o powierzchni 430 m2 zostało w 90% zburzone i wybudowane od nowa. Pozbyto się min. zbędnych ścian i sufitu, dzięki czemu lobby nabrało rozmachu i stało się bardzo przestrzenne. Brak ścian umożliwił wstawienie dodatkowych siedzisk oraz połączenie pomieszczenia ze stołówką, gdzie można zjeść śniadanie lub drobne przekąski.

Na podłodze znajduje się polerowany beton, gdzieniegdzie ozdobiony białym kwiatowym ornamentem. Kolorystyka lobby to przede wszystkim barwy retro - róże, pomarańcze, turkusy i brązy. Meble vintage zestawione z elementami rattanowymi i wiklinowymi, wzorzyste tkaniny, oryginalne detale świetnie prezentują się na tle ponad 10-metrowego białego regału na książki. Nad wszystkim góruje olbrzymi wentylator, który wprowadza lekko industrialny charakter.

W efekcie zmian hotel Postcard Inn zyskał nowy, niepowtarzalny klimat. Zręczna mieszanka vintage, lokalnej plażowej kultury i elementów industrialnych zachęca do niezobowiązującego wypoczynku.

 

Zobacz zdjęcia >>

 

Marta Lubaszewska

 

zobacz także:

Byblos Art Hotel

Hotele z designem

Sen w kapsule

 

 

 

Skomentuj:

Hotel jak z pocztówki