Jak sprawić, żeby kuchnia wyglądała na bardziej stylową i elegancką?
Marzy ci się szykowna kuchnia, ale nie możesz sobie pozwolić na nowe meble i remont? Są tańsze sposoby, żeby dodać jej stylu. Te drobne zabiegi sprawią, że twoja kuchnia nabierze elegancji.
Dekoracyjna lampa zamiast zwykłej
Żeby kuchnia wyglądała na bardziej stylową, zmień oświetlenie. Typową lampę kuchenną zamień na przykład na kryształowy żyrandol, jakiego nie powstydziłbyś się w reprezentacyjnym salonie. Niech się mieni kryształkami, srebrem lub złotem. Ma wnieść do kuchni posmak glamour. Już ten prosty zabieg sprawi, że kuchnia wyda się szykowna i elegancka.
Odśwież fugi
Nic bardziej nie ujmuje naszym kuchniom szyku niż widoczne zbrudzenia. Miejscami najbardziej narażonymi na nie są fugi, które łatwo zbierają brud. Do tego z biegiem lat tracą swój kolor. Czyste i nowe fugi z miejsca dodadzą blasku kuchni, wniosą do niej świeżość. Nowością są mieniące się fugi z brokatem - z pewnością wprowadzą do wnętrza odrobinę blasku.
Detale mają znaczenie
Zamiast typowych uchwytów - skórzane paski, albo kryształowe gałki, ceramiczne, czy też ręcznie malowane. Takie szczegóły kreują atmosferę elegancji. Dzięki nim nawet niedrogie meble kuchenne mogą się zmienić nie do poznania. Dają też wyraźny sygnał, że w tym wnętrzu liczy się styl.
Eleganckie przeszklenia
Przeszklone meble wyglądają dużo szykowniej niż zabudowane. W kuchni szczególnie dobre wrażenie sprawiają przeszklone fronty górnych szafek. Nie musisz przy tym wymieniać szafek na zupełnie nowe. Wystarczy przerobić fronty. Kuchnia od razu będzie wyglądała na lżejszą i bardziej przestronną. Do tego jest to świetny sposób, żeby wyeksponować cenną zastawę czy eleganckie kieliszki.
Niewidoczne AGD
Chcesz mieć szykowaną kuchnię, ale twoje sprzęty AGD nie należą już do najnowszych? Służą dobrze, ale postarzają kuchnię? Na szczęście nie musisz kupować nowych. Lepszym rozwiązaniem jest ich zabudowanie. Sprzęt elektroniczny starzeje się w niezwykle szybkim tempie. Nawet jeśli zainwestujemy w nową lodówkę, to za 2-3 lata może już wyglądać staroświecko. Dlatego właśnie lepsza jest jej zabudowa.
Minimalizm - mniej znaczy więcej
Można mieć najnowsze AGD, szykowne meble, a i tak kuchnia nie wygląda zbyt dobrze. Jedną z najczęstszych przyczyn takiego stanu rzeczy jest zastawianie kuchni różnego rodzaju pojemnikami, pudełkami, ozdóbkami. W ten sposób tworzymy jedynie bałagan i wrażenie chaosu. Jedynym rozwiązaniem jest pochowanie lub wyrzucenie dosłownie wszystkiego z blatów. Zostawmy tylko stojak na noże, ewentualnie toster.
Złote akcenty
Elegancka kuchnia powinna mieć odrobinę blasku. Szlachetne metale w niewielkich ilościach zagwarantują odpowiednią ilość lśnienia. Złote akcenty to bardzo szykowny dodatek. Złota nie może być jednak za dużo. Łatwo z nim bowiem przesadzić. Wystarczą złote uchwyty szafek, czy lampa. Myślmy o złotych dodatkach w kuchni, jak o biżuterii.
Salonowy dodatek
Żeby zbudować wrażenie luksusu, wprowadźmy do kuchni coś, co zazwyczaj trzymamy w salonie. Może to być dywan, ale też miękki fotel czy konsolka na ozdobnych nogach. Taką rzecz należy dobierać indywidualnie do każdej kuchni. Warto też pomyśleć nad jedną misą, paterą czy wazonem, które będą główną ozdobą blatu bądź kuchennego stołu. Powinna to być rzecz wyrazista.
Wprowadź naturalną świeżość
Na koniec pozostają detale, czyli świeże kwiaty, zioła bądź misa zawsze pełna świeżych owoców lub warzyw. Dzięki nim kuchnia nabiera życia.
- Więcej o:
Beżowa kuchnia – ponadczasowy wybór pełen elegancji i ciepła
Jak zaaranżować idealną kuchnię? Poradnik krok po kroku
Jak dobrać oświetlenie w kuchni?
Panele w kuchni – nowoczesna alternatywa dla płytek podłogowych
Franke Mythos Water Hub – woda, jaką lubisz, na wyciągnięcie ręki
Trendy kuchenne 2025
Szafki cargo - modne i wygodne
Drewniana podłoga w kuchni