Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wzory Portugalii - z miłości do wzorów i kolorów

Red.

Kuba i Katie to małżeństwo, które bez reszty zakochało się w nieskończonej palecie barw lizbońskich ulic. Owocem tej miłości są Wzory Portugalii.

Każdy, kto choć raz był w Portugalii, na pewno nie zapomni ozdobnych kafelków, tzw. azulejos. Cienkie ceramiczne płytki pokryte błyszczącym szkliwem stanowią wspaniałą dekorację ścian i podłóg. Spotkać je można nie tylko w pałacach i domach, ale też w ogrodach, klasztorach i miejscach użyteczności publicznej. W Portugalii są tak wszechobecne jak fado, sardynki czy słońce.

A gdyby tak przenieść je np. do Polski? I cieszyć się ich kolorami i głębią przez cały rok? Nad tym właśnie zastanawiali się Kuba i Katie, polskie małżeństwo, które bez reszty zakochało się w nieskończonej palecie barw lizbońskich ulic. Owocem tej miłości są Wzory Portugalii.

Kuba jest cenionym muzykiem, kompozytorem i sound designerem działającym na gruncie multimedialnym. Katie od lat związana jest ze światem fotografii i designu. Po raz pierwszy odwiedzili Portugalię w 2014 roku. Podczas trzeciej wizyty już wiedzieli, co chcą robić w życiu. Chcą przenieść za pomocą swoich projektów portugalskie słonce pod dachy polskich domów. I stworzyli Wzory Portugalii, firmę, której produkty faktycznie przenoszą nas w magiczny świat Lizbony.

 

Kuba i Katie
Kuba i Katie
Fot. Wzory Portugalii

Na rynek wchodzi właśnie kolekcja plakatów Lisbon Gold. Każdy z wzorów składających się na kolekcję Lisbon Gold jest konkretnym miejscem na mapie Lizbony. W nazwach artyści zestawili je z wyszukanym określeniem rzeczy ulotnej - stanem umysłu, emocją, przemijającym elementem przyrody, zjawiskiem. W ten sposób stworzyli dwanaście wyjątkowych i bardzo subtelnych określeń, które nabierają pełnego sensu w połączeniu z wzorem, który opisują: Rossio Desire, Alfama Tune, Belem Fruit, Amorosa Love,
Graca Grace, Baixa Bluebell, Oriente Sky, Lumiar Dream, Saldanha Sun, Amadora Rainbow, Alges Charm, Alcantara Smile.

Już niebawem we Wzorach Portugalii pojawią się nowe produkty: elementy winylowe, kafelki, biżuteria. Bo przecież charakterystyczny portugalski koloryt jest ponad kulturowy, doskonale wpisuje się w każdą przestrzeń na świecie, bez względu na kraj, miejsce i kulturę.

    Więcej o:

Skomentuj:

Wzory Portugalii - z miłości do wzorów i kolorów