Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mieszkanie pełne wzorzystych płytek

red.

Kolorowe kolaże na ścianach, czyli zaglądamy do mieszkanie pełnego świetnych wzorzystych płytek.

Nie wiem jak Wy, ale ja mam ogromną słabość do wzorzystych płytek - zarówno tych wiekowych, jak i stylizowanych. Mogę się na nie patrzeć godzinami! Te małe dzieła sztuki, kojarzą mi się z wakacjami, starymi kamienicami, pałacami... Gdy zobaczyłam mieszkanie w Hanoi (stolicy Wietnamu), zaprojektowane przez studio Landmak Architecture, czym prędzej postanowiłam je Wam pokazać.

Mieszkanie znajduje się na 11 piętrze wieżowca w samym centrum Hanoi. Chociaż jest duże (ma 83 m kw.) poprzedni właściciele zadbali o to, aby je optycznie zmniejszyć. Dominowały tu ciemne, bure kolory, pełno było małych, nie używanych pomieszczeń. Nowi nabywcy dostrzegli potencjał tego miejsca. O pomoc w stworzeniu radosnej, jasnej, pełnej życia przestrzeni, poprosili architektów.

Usunęli zbędne ścianki działowe, przenieśli kuchnię i łazienkę w inne miejsca sprawiając, że mieszkanie rodziny z dzieckiem stało się znacznie bardziej funkcjonalne.  Zaaranżowano tu  salon z otwartą kuchnią i jadalnią, sypialnię, pokój dziecięcy, przedpokój, dwie łazienki i duży taras z widokiem na miasto. Architekci postawili na jasne kolory, które pięknie eksponują żółte, odpowiednio dobrane dodatki (koniecznie zwróćcie uwagę na duże, "wystające ze ścian" lampy!).

Motywem przewodnim mieszkania są jednak kolorowe, wzorzyste płytki. Pojawiają się one niemal w każdym wnętrzu! Wybrano kilkanaście wzorów płytek (głównie firmy Vives - do kupienia także w Polsce), które losowo połączone tworzą barwne, radosne kolaże.

Jak Wam się podoba to mieszkanie?

Skomentuj:

Mieszkanie pełne wzorzystych płytek