Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Festiwal Designu i Kreatywności dla dzieci Ene Due De odbędzie się po raz 6.

red.

Szósta edycja wydarzenia startuje 2 października 2016 r. w Poznaniu. To prawdziwe święto dla dziecięcej kreatywności i wyobraźni!

Tym razem wydarzenie koncentruje się na Poznaniu, który dzieci będą poznawać i doświadczać. Wszystko dzięki współpracy z NIEMAPĄ – unikalnym projektem obecnym w 5 miastach całej Polski. NIEMAPA to seria ilustrowanych przewodników, które pokazują nie tylko najciekawsze miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom oraz architekturę, ale także przybliżają miejską gwarę. Wszystko w pięknej, graficznej oprawie zaprojektowanej przez studio Ładne Halo. Do tej pory projekt obecny jest w Łodzi, Rzeszowie, Wrocławiu i Lublinie. Autorkami konceptu NIEMAPY są Małgorzata Żmijska oraz Joanna Studzińska, które są także kuratorkami wystawy będącej centralnym punktem i „sercem” festiwalu.

W tym roku Festiwal Ene Due De, dzięki współpracy z NIEMAPĄ przyjmuje wyjątkowy, miejski charakter. Czujemy się z Concordią częścią lokalnej społeczności, angażujemy się i inicjujemy działania, które służą budowaniu tożsamości miasta i dzielnicy. W swoim „codziennym” funkcjonowaniu nie zapominamy o dzieciach i zapraszamy je co weekend na projektowe warsztaty, jednak to właśnie Ene Due De jest „ukoronowaniem” wszystkich naszych dziecięcych aktywności. [...] Poznań ma swoją charakterystyczną energię, rozpoznawalne miejsca, dobrą kuchnię, a na ulicach słychać gwarę – wszystko to chcemy uchwycić i pokazać oraz przede wszystkim – pozwolić dzieciom tego doświadczyć, a dzięki warsztatom projektowym bliżej poznać swoje miasto

– komentuje Ewa Voelkel-Krokowicz, właścicielka Concordia Design.

Na premierę poznańskiej NIEMAPY oraz kuratorskie oprowadzanie przez Joannę Studzińską po wystawie, która została zainspirowana tym niecodziennym przewodnikiem, Concordia Design zaprasza w aż trzech terminach:
07.10.2016, godz. 16:00
08.10.2015, godz. 12:00 i 13:00
09.10.2016 , godz. 11:00

Zwiedzając interaktywną ekspozycję dzieci dorośli będą odczuwały, poznawały i oglądały miasto:
POPATRZ! W kartonowym labiryncie ilustrowanego miasta mali i duzi odkrywcy przyjrzą się znanym i mniej znanym zakamarkom: przejdą pod kładką Bramy Poznania, policzą zwierzęta w ZOO i wejdą dostosowanymi do swojego rozmiaru drzwiami do Zamku.
POZNAJ! Wspólne rozwiązywanie poznańskich zagadek to robota dla Miejskich Detektywów. Sprawdźmy, czy „poznańskie pyry” znają przepis na gzik, czy wiedzą, gdzie chowa się Pan Peryskop i czy na Sołacz dojedzie się bimbą?
POCZUJ! Za co kochamy Poznań i co składa się na Moje Miasto? Które miejsca, dźwięki i smaki zostaną w nas na zawsze? Odszukajmy samych siebie w Poznaniu i pomyślmy razem: co możemy zrobić dla Poznania i dlaczego warto zacząć od własnego podwórka?

Uwaga konkurs!
Wystawę można odwiedzać już na tydzień przed rozpoczęciem festiwalu. Poszczególne grupy mogą między sobą rywalizować i wygrać nagrodę dla swojego przedszkola lub klasy. Jak? Zadzwoń i umów się na zwiedzanie. Każda grupa będzie oprowadzana z przewodnikiem (czas ok. 30 min). Każde dziecko otrzyma pocztówkę, którą będzie mogło wypisać i wysłać do swojej szkoły lub przedszkola. Placówki, do których trafi najwięcej pocztówek otrzymają grafiki i plakaty NIEMAPY – idealne do ozdobienia sal i klas. Będą też nagrody dla wszystkich dzieci, które przyjdą na wystawę.

Zaprojektować najbliższy świat – dzieci tworzą miasto

Stałym punktem programu każdego z festiwali są warsztaty projektowe. Do tej pory dzieci projektowały i tworzyły na nich m.in. meble, roboty, autorskie menu czy biżuterię. Także 6. edycja Festiwalu Ene Due De pełna będzie inspirujących warsztatów dla dzieci w różnym wieku. W tym roku dużo jest warsztatów związanych z Poznaniem (na wszystkie obowiązuje wstęp wolny). Dzieci mogą wziąć udział w spotkaniach, podczas których poznają bliżej poznańską architekturę, kulinaria i gwarę. W tym roku na niektóre z nich dzieci mogą zabrać swoje babcie i dziadków!

Warsztaty: „Z dziadkami w kuchni"
Data: 08.10.2016, sobota; godz. 13.30; wiek: 6-9 lat; wstęp wolny
Prowadzenie: O’Kuchnia
Zadaniem uczestników - wnuków i dziadków - będzie zrobić potrawę z wykorzystaniem ziemniaków. Wraz z seniorami nauczymy najmłodszych robienia placków ziemniaczanych. Utrzemy nosa ziemniakowi, przygotujemy masę do smażenia, a do polania pyszny sos pieczarkowy.

Warsztaty: „Dziadku, babciu, projektujemy!"
Godz. 10:00; wiek: 6-9 lat; wstęp wolny
Prowadzenie: Joanna Nowacka
Warsztaty międzypokoleniowe, podczas których zachęcamy seniorów i dzieci, aby wymienili się swoimi pomysłami i wspomnieniami, a potem wspólnie wykonali ramki na zdjęcia. Na warsztaty przynosimy wybrane zdjęcie w formacie A5. To do niego stworzymy ramkę.

Tradycją festiwalu są także warsztaty projektowe, które rozwijają potencjał twórczy dzieci. Ciekawą propozycją są też warsztaty prowadzone przez poznańskiego blogera – Macieja Mazurka zwanego Zuchem: Tato, zrób mi grę planszową!
Data: 08.10.2016; godz. 13.00 – 14.30; cena 35zł (tato + dziecko), 50 zł (tato + dwoje dzieci)
W każdym tacie drzemią ogromne pokłady kreatywności. W każdym dziecku drzemie ogromny podziw dla taty. W każdym drzemie wielka miłość do planszówek. Wystarczy karton i kilka sztuczek na pobudzenie wyobraźni, a stanie przed nami niepowtarzalna i wspaniała - bo nasza - gra planszowa. I taką właśnie grę stworzymy na warsztaty, na które zapraszamy ojców z dziećmi!

Warsztat: Wlepki streetartowe
Data: 08.10.2016; godz. 10.00-11.30; wiek: od 8 lat; cena 25 zł.
Warsztaty związane z wystawą „Popatrz. Poznaj. Poczuj miasto”
Partnerem warsztatów jest marka Shattdecor.
Wlepki to zabawne naklejki, które można wszędzie wlepiać – na ulicy, w szkole, na budynkach, w domu. Właśnie takie komunikatory będą projektować dzieci na warsztatach. Mali projektanci poznają zasady ich tworzenia, a następnie wspólnie zaprojektują nadruki. Po

    Więcej o:

Skomentuj:

Festiwal Designu i Kreatywności dla dzieci Ene Due De odbędzie się po raz 6.