Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Palmy, małpy, ananasy - moda na egzotyczne motywy w designie

red.

W nowych kolekcjach projektantów oraz w sklepach z wyposażeniem wnętrz królują egzotyczne motywy. Zdradzają one tęsknotę za wakacjami i letnim słońcem.

Plamy, małpy, ananasy, banany, ale też papugi, kolorowe ptaki, orientalne rośliny, ananasy czy flamingi to najczęściej pojawiające się egzotyczne motywy na różnego rodzaju sprzętach i dekoracjach wnętrz. Króluje on w nowych kolekcjach wielu sklepów i marek, jak H&M Home, Bloomingville, Hübsch, Seletti i wielu innych. Egzotyczne motywy pojawiają się nie tylko w formie wzoru, nadruku, np. na tkaninach. Możemy spotkać porcelanowe ananasy, lampy-małpy czy misy na owoce w formie liści palmowych. Firma Seletti stworzyła właśnie lampy-małpy. Występują one w trzech wersjach - wiszącej, ściennej i stojącej. Małpa jest przedstawiona niezwykle realistycznie. Jedyne co ją odróżnia od pierwowzoru, to kolor. Z kolei w BoConcept można znaleźć złote liście palmowe służące za dekorację ścienną.

Pojawiają się też nieco bardziej artystyczne odwołania do egzotyki, jak drewniane figurki Immersed birds autorstwa Moisésa Hernándeza. Więcej o projekcie: Niezwykłe figurki tropikalnych ptaków

Popularność egzotycznych motywów w designie obserwujemy już od dawna, jednak teraz przybrała ona bardzo wyraziste formy. Szczególnie w naszym klimacie może ona wynikać z tęsknoty za dalekimi podróżami, letnim słońcem i egzotyką. Ananasy, plamy i małpy wnoszą do wnętrz odrobinę luzu. Nie można ich jednak traktować zbyt poważnie i dosłownie. Jeden akcent z egzotycznym motywem wystarczy, żeby przełamać stylistykę wnętrza.

Skomentuj:

Palmy, małpy, ananasy - moda na egzotyczne motywy w designie