Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Niezwykłe figurki tropikalnych ptaków

red.

Kolekcja drewnianych figurek Birds to wyjątkowe przedstawienia tropikalnych ptaków. Młody designer doskonale oddał ich ulotne piękno.

Tukany, kolibry oraz inne egzotyczne gatunki ptaków utrwalił w drewnie meksykański designer Moisés Hernández.

Hernández w projekcie Immersed birds (Zanurzone ptaki) użył komputerowych technologii do uzyskania miękkich, ptasich kształtów w twardym drewnie. Żeby lepiej oddać gatunki ptaków, dzioby i ogony są nieco przerysowane. Następnie designer opracował eksperymentalną technikę malowania, zgodnie z którą zanurza się określone części figurek w kolorowej wodzie. To pozwoliło Hernándezowi stworzyć nakładające się na siebie i kontrastujące warstwy kolorów.

Głębia kolorów i gradientów różnych odcieni zmienia się w zależności od tego, jak długo drewno jest zanurzone i w jakim położeniu się znajduje.

"Figurki ptaków mają cechy zarówno ręcznego wykonania, jak i maszynowego" - powiedział autor, Moisés Hernández, który swoje figurki zaprezentował już całemu światu. Póki co, jego ptasie figurki spotykają się z entuzjastycznym przyjęciem. Krytycy designu wskazują, że niczym nie ustępują słynnym ptasim wizerunkom stworzonym m.in. przez Kaya Bojesena czy Oiva Toikka dla marki Iittala.

    Więcej o:

Skomentuj:

Niezwykłe figurki tropikalnych ptaków