Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Co to jest Google Home? Będzie sterował całym domem

red.

Asystent domowy Google Home pomaga zarządzać domem i własnym kalendarzem. Google zaczął właśnie promować urządzenie w reklamie, w której główną rolę odgrywa tęczowa rodzina.

Google Home to inteligentny głośnik, dzięki któremu skorzystamy z usług głosowego asystenta Google Assistant. Nieduże, dwukolorowe urządzenie ma kształt zbliżony nieco do gruszki i jest kontrolowane za pomocą aplikacji w smartfonie. Urządzenie ma zrozumieć kontekst kierowanych do niego wypowiedzi i udzielić odpowiedzi. Przykładowo będzie można je zapytać o to, czy na drodze są korki, jaka będzie pogoda oraz jaki mamy plan dnia i ile czasu zajmą nam poszczególne czynności. Będzie go też można zapytać np. o to, jak się wybawić plamę z błota.

Za pośrednictwem Google Home będzie też można sterować różnymi systemami i urządzeniami w domu, takimi jak telewizor, radio, oświetlenie. Jest to możliwe dzięki protokołowi Google Cast, opracowanemu z myślą o komunikowaniu się otaczających nas urządzeń, niezależnie od tego, kto je wyprodukował. Urządzenie stanowi więc centrum dowodzenia inteligentnym domem.

Google Home ma wyróżniać intuicyjność, łatwość w obsłudze i niezawodność. Urządzenie po raz pierwszy zostało zaprezentowane kilka miesięcy temu, teraz natomiast obejrzeć można przykuwającą uwagę reklamę produktu. W spocie Google Home jest obecny w domu tęczowej rodziny: Alex, ojciec dwójki dzieci, pyta urządzenie o swój dzień. Otrzymuje informacje o korkach. O swój dzień pyta tez Ross, jak się można domyślić, drugi ojciec.

Urządzenie jest już dostępne w Stanach Zjednoczonych i kosztuje 129 dolarów.

    Więcej o:

Skomentuj:

Co to jest Google Home? Będzie sterował całym domem