Nowa kolekcja akcesoriów z rysunkami Hanny Bakuły

red.

DESA Modern przygotowała kolekcję akcesoriów ozdobionych rysunkami polskiej artystki - Hanny Bakuły.

DESA Modern do współpracy zaprasza twórców, których prace były wielokrotnie doceniane w kraju i za granicą. Hanna Bakuła, nazywana „Witkacym w spódnicy”, jest jedną z najbardziej utytułowanych polskich malarek. Charakterystyczne portrety malowane pastelami i akwarelą zyskały uznanie w Stanach Zjednoczonych, gdzie to z rekomendacji Fundacji Guggenheima otrzymała stypendium IREX. W 1990 roku wróciła do Polski, ale wciąż dużą część roku spędza w artystycznych podróżach. Jej dorobek artystyczny zostanie przedstawiony w najnowszej kolekcji DESA Modern. Wybrane obrazy artystki przeniesiono na codzienne przedmioty, by stworzyć wyjątkową kolekcję ekskluzywnych akcesoriów. Wśród nich znajdą się między innymi zabawne i urocze notesy czy oryginalne etui na iPhone'a.

Hanna Bakuła to artystka, która słynie z nieszablonowego podejścia do sztuki. Jej dzieła często podkreślają w sposób satyryczny cechy przedstawianych osób czy przedmiotów. O wyjątkowości kompozycji stanowi także poruszana tematyka z pogranicza ezoteryki czy ukochany wątek kota. Oryginalne reprodukcje obrazów wykonanych przy użyciu pasteli oraz akwarel pojawią się w najnowszej kolekcji marki DESA Modern. Kolejną propozycję stanowią kolaże znaków zodiaku z książki Bakuły „Poradnik astrologiczny. Jak zyskać przyjaciół. Jak stracić przyjaciół”, które w żartobliwy sposób odnoszą się do negatywnych cech charakteru poszczególnych znaków męskich i kobiecych, zarówno w artystycznej wizji malarskiej jak i w opisie znaku, który jest dołączany do każdej inkografii. Wybrane dzieła malarki stały się również motywami przedmiotów proponowanych przez DESA Modern.

Akcesoria są już dostępne w sprzedaży. Do kolekcji wkrótce dołączą między innymi eleganckie chusty oraz wyjątkowe zegarki.

Skomentuj:

Nowa kolekcja akcesoriów z rysunkami Hanny Bakuły