Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Duka przedstawia nową kolekcję o nazwie Fika

red.

W krajach skandynawskich celebrowanie wolnego czasu jest bardzo istotnym elementem codzienności. Wywodząca się ze Szwecji marka DUKA kultywuje tę ideę wspierając ją kolekcją, której elementy umilą chwile spędzane przy kawie czy herbacie. Fika, bo tak nazywa się najnowsza seria, w języku szwedzkim oznacza właśnie "picie kawy".

Kolekcja FIKA została zaprojektowana we współpracy ze szwedzką projektantką Lindą Svensson Edevint. Jest ona rodowitą Szwedką. Specjalizacją Lindy są projekty materiałów tekstylnych i przedmiotów codziennego użytku. Projektantka słynie z zamiłowania do natury, z której czerpie inspiracje dla swoich projektów. Jednym z jej ulubionych zajęć jest odwiedzanie pchlich targów oraz wyszukiwanie roślinnych ornamentów na meblach i tkaninach.

Moje projekty mają skandynawski charakter, czasem spokojny i zrównoważony, a czasami bardziej odważny. Uwielbiam bawić się kontrastami, kształtami, kolorami i formami geometrycznymi - często zaczerpniętymi z natury. Jestem ogromnie podekscytowana możliwością współpracy z marką Duka– opowiada Linda.

Wszystkie te elementy można odnaleźć w kolekcji FIKA. Jej założeniem jest umiejętność cieszenia się z krótkich przerw w ciągu dnia, podczas których można delektować się kawą czy herbatą oraz prostymi daniami. Akcesoria zostały ozdobione rozmaitymi wzorami kwiatowymi i leśnymi. Dominują w nich energetyczne barwy ożywiające całą kolekcję.

Zaletą naczyń Fika jest nie tylko ich unikalne wzornictwo, ale także wysoka jakość i funkcjonalność. W kolekcji dostępne są porcelanowe kubki i miseczki, tace, tekstylia czy podkładki. Duża liczba komplementarnych wariantów kolorystycznych pozwala tworzyć nietypowe, składające się z różnych wzorów, zestawy.

    Więcej o:

Skomentuj:

Duka przedstawia nową kolekcję o nazwie Fika