Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wina z opowiadaniami na etykietach dla miłośników trunków i literatury

red.

Włoska winiarnia stworzyła wina z opowiadaniami na etykiecie. Propozycja z pewnością sprawdzi się w długie, zimowe wieczory.

Wino i dobra książka to dobre pomysły na długie wieczory w domu. Włoska winiarnia Matteo Correggia we współpracy z biurem projektowym Reverse Innovation postanowiła połączyć jedno z drugim. Stworzyła linię win o nazwie Librottiglia, pod których etykietą znajdziemy opowiadania. Nazwa jest połączeniem włoskich słów "książka" oraz "butelka".

Opowieści na etykietach zostały dobrane do win tak, by komponowały się z ich smakiem. I tak na butelkach można znaleźć m.in. baśń "Żaba w brzuchu" Patrizii Laquidary, która ma podkreślać smak czerwonego wina Anthos. Inny przykład to krótka powieść "Kocham cię. Zapomnij o mnie" mająca być tak intensywna, jak rubinowa barwa Nebbiolo Roero. Pojawił się także kryminał "Morderstwo" dziennikarza Danilo Zanelli, idealnie komponujący się z winem Roero Arneis o delikatnej i świeżej nucie smakowej.

Butelki z winem o pojemności 375 ml na razie można nabyć wyłącznie we Włoszech. Takie wino z pewnością przyda się w samotne wieczory. Jest to także dobra propozycja na prezent.

Skomentuj:

Wina z opowiadaniami na etykietach dla miłośników trunków i literatury