Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Proste rozwiązania na codzienne problemy w stylu IKEA

red.

Kłótnia z partnerem, płaczące dziecko i ból kręgosłupa? W rozwiązaniu tych problemów pomogą instrukcje w stylu IKEA - są proste i skuteczne.

Instrukcje składania mebli IKEA znają już niemal wszyscy.Są przejrzyste, rysowane w charakterystyczny, zrozumiały dla każdego sposób. Nic dziwnego, że w tym samym stylu zaczęły powstawać instrukcje pomagające się zmierzyć ze znacznie większymi problemami niż składanie mebli. Studio projektowe Special Projects przygotowało trzy instrukcje w stylu IKEA pokazujące jak poradzić sobie z bólem kręgosłupa, płaczem dziecka i kłótnią z partnerem. Skąd ten pomysł?

Podczas projektowania instrukcji obsługi telefonów Samsunga dla osób starszych spędziliśmy całe tygodnie, przeglądając różne katalogi, podręczniki, filmy instruktażowe, leksykony, instrukcje jazdy konnej, a nawet książki o robieniu na drutach. Niektóre z nich były tak suche i protekcjonalne, że aż przerażające. Inne zainspirowały nas swoim ludzkim podejściem i poczuciem humoru - mówią założyciele Special Projects. W końcu natrafili na instrukcje IKEI i postanowili uzupełnić je o rozwiązania problemów jakie zazwyczaj występują przy składaniu mebli. W końcu o kłótnię z partnerem wówczas nie trudno, bo w końcu każdy wie najlepiej. Ciągłe schylanie się powoduje bóle kręgosłupa, a zajęci składaniem mebli rodzice nie mają czasu zająć się dzieckiem, które w końcu daje o sobie znać głośnym płaczem.

Instrukcje studia Special Projects nawet nazwy mają inspirowane nazwami mebli z IKEI: STRETCHÏ, SLEEPI, DÜO.

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Proste rozwiązania na codzienne problemy w stylu IKEA