Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

9-letni Hubert laureatem międzynarodowego konkursu rysunkowego IKEA

red.

Szwedzka sieć IKEA zorganizowała konkurs "Zabawa to poważna sprawa". Spośród 70 tys. nadesłanych prac z całego świata jury wybrało 10 najciekawszych. W gronie laureatów znalazł się projekt 9-letniego Huberta z Białegostoku. Na podstawie jego rysunku IKEA stworzy pluszową zabawkę.

To już druga edycja międzynarodowego konkursu dla dzieci organizowanego przez szwedzkiego giganta IKEA. Zadanie polegało na zaprojektowaniu pluszaka marzeń. Konkurs jest częścią kampanii społecznej „Zabawa to poważna sprawa”, w ramach której IKEA wspiera prawo dzieci do zabawy i rozwoju w najbiedniejszych regionach świata.

Tylko w Polsce zgłoszonych zostało 4 tys. projektów, a na całym świecie aż 70 tys. Z tej puli jury wyłoniło 10 rysunków, na podstawie których powstanie kolekcja pluszaków. Wśród laureatów jest 9-letni Hubert z Białegostoku. Chłopiec narysował uśmiechniętego pająka. Poza rysunkiem z Polski do ścisłego finału zakwalifikowały się także projekty dzieci z Niemiec, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Stanów Zjednoczonych, Bułgarii, Rosji, Japonii, Korei Południowej, Austrii i Australii. Wśród przesłanych projektów jury wyróżniło m.in.: tęczową chmurkę czy ptaka-ninja.

Od każdej zabawki IKEA Foundation przekaże 1 euro na rzecz programów wspierających prawo dzieci do zabawy i rozwoju. W ramach kampanii IKEA zebrano globalnie ponad 12,6 mln euro, z czego przeszło 463 tys. euro w Polsce. Fundusze zostaną przekazane na realizację projektów wspierających prawo dzieci do rozwoju i zabawy w najuboższych regionach świata. Podczas akcji, która trwała od 20 listopada do 24 grudnia 2016 r., każda sprzedana zabawka oznaczała 1 euro przekazane przez IKEA Foundation na ww. projekty. Wśród organizacji współpracujących z IKEA Foundation są UNICEF, War Child, Room to Read, Handicap International, Special Olympics i Save The Children.

    Więcej o:

Skomentuj:

9-letni Hubert laureatem międzynarodowego konkursu rysunkowego IKEA