Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Od czego rozpocząć urządzanie salonu?

Redakcja Pressland

Salon - główne pomieszczenie w każdym domu. Miejsce spotkań, relaksu, rozrywki, ale i odpoczynku. Zastanawiasz się jak urządzić funkcjonalne, ale i piękne miejsce? Niestety, nie ma jednej, skutecznej recepty, która pozwoli osiągnąć sukces. Musisz wziąć pod uwagę wiele aspektów, - jakich? O tym za chwile.

Rozpocznij od planu

Zanim zaczniesz aranżację salonu swoje pomysły spisz na kartce i rozplanuj dokładnie wizualizację. Sprawdź czy zmiany, które chcesz wprowadzić są drobne czy też wymagają większych zmian, których wprowadzenie będzie wymagać zatrudnienia fachowców. Sprawdź również, czy planowane zmiany będą możliwe do wykonania w praktyce. Aby właściwie zaplanować salon musisz ustalić, co chcesz w nim robić. Czy ma pełnić jedynie funkcję wypoczynkową i miejsce, w którym będziesz przyjmować gości, czy ma się w nim znaleźć kącik dla dziecka bądź do pracy? Ważne jest również ustalenie, czy salon w porze nocnej ma się przeobrazić w sypialnię – w takiej sytuacji całkiem inaczej musisz zaaranżować wnętrze. Dużo łatwiej zaaranżować duże salony, jednak nie obawiaj się, że małe pomieszczenie będzie niefunkcjonalne. Nawet kilkumetrowy salon może być funkcjonalny i miły dla oka.

Wybierz styl i kolorystykę

Jeśli ustalisz już najważniejsze funkcje salonu, możesz przejść do wybrania właściwej kolorystyki i dominującego stylu. Pamiętaj, że styl i kolorystyka mają dotyczyć nie tylko ścian, ale też podłogi i mebli. Kolor ścian powinien być dopasowany do koloru mebli i podłogi. Dlaczego akurat tak? Bo kolor ściany możesz każdej chwili zmienić a wybierając podłogę i meble decydujesz na lata. Jaki styl wybrać? Najlepiej, sprawdzony i ponadczasowy. Mocne hity w postaci intensywnych kolorów ścian czy dodatków dość szybko wychodzą z mody – można wręcz rzec, że są modne przez jeden sezon. Dziś są hitem a za pół roku będą kiczem. Wybierając styl, w którym zostanie utworzony Twój salon musisz się również kierować własnym gustem – nigdy nie wybieraj rozwiązań, które akurat są modne, ale całkowicie nie pasują do Ciebie i Twojej osobowości. Skorzystaj z podpowiedzi w katalogach czy też gazetach wnętrzarskich – potraktuj je jednak, jako pewną podpowiedź a nie gotowy wzór do zastosowania w Twoim salonie.

Wybierz meble

Jednym z ważnych kroków jest również zakup mebli i wszelkich dodatków. Ogromny wybór oferowany przez producentów z pewnością nie ułatwia tego zadania. Meble dostępne są nie tylko w różnych wzorach, ale i kolorach i wielkościach.  Wielostronicowe katalogi meblarskie możesz oglądać godzinami, ale tak naprawdę to widząc meble na żywo warto podjąć ostateczną decyzję. Kanapa powinna być nie tylko wygodna, ale też dopasowana do wnętrza. To ją w pierwszej kolejności warto wybrać. Do niej powinieneś dopasować meble – ustal czy chcesz postawić na ich minimalną ilość czy też potrzebujesz przestrzeni do przechowywania różnych akcesoriów i dodatków. Obowiązkowymi elementami w salonie jest również stolik kawowy, telewizor a także fotel – jeden bądź dwa. Oprócz wspomnianych mebli warto zadbać również o akcesoria i dekoracje, które surowe wnętrze zmienią w przytulny kącik. Wybierając dodatki pamiętaj jednak, że najważniejszą rolę odgrywa umiar. Dekoracje muszą tworzyć spójną całość i wzbogacać pokój a nie jego przytłaczać. Elementy dekoracyjne możesz wymieniać w dowolnym momencie – dzięki kilku dodatkom możesz całkowicie zmienić charakter wnętrza, bez dużych nakładów finansowych. Urządzając wnętrze nie zapomnij o odpowiednim oświetleniu. Dobrze doprane lampy wiszące, kinkiety czy też lampy stojące dostarczą odpowiednią ilość światła w porze wieczornej. Ważnymi elementami w każdym pomieszczeniu są również dywany, firany, zasłony czy też rolety. Ostatnim, ważnym elementem w aranżacji wnętrza jest również dobranie roślin doniczkowych, które dodadzą całości wyjątkowego klimatu.


 

Skomentuj:

Od czego rozpocząć urządzanie salonu?