Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

IKEA uruchomiła sklep internetowy. Na razie tylko we Wrocławiu

red.

Długo wyczekiwana e-sprzedaż mebli IKEA powoli jest uruchamiana. Na razie mogą z niej skorzystać tylko mieszkańcy Wrocławia i okolic. usługa ma być stopniowo rozszerzana i objąć cały kraj.

Obecnie IKEA działa na 27 rynkach. Tylko w 13 z nich koncern prowadzi sprzedaż online. Polska ma być 14 krajem, gdzie szwedzka sieć uruchomi swój sklep internetowy. Wrocław jest pierwszym miastem w Polsce, którego mieszkańcy mogą kupować meble IKEA przez internet. Z usługi mogą korzystać również mieszkańcy okolicznych miejscowości, ale oddalonych nie więcej niż 100 km od Wrocławia.

Wiemy, że nie wszyscy mieszkają blisko naszych sklepów i z różnych przyczyn nie mogą do nich dotrzeć. Dlatego wprowadzamy nowe sposoby sprzedaży, które traktujemy, jako dopełniające się elementy– mówi Monika Zielińska, zastępca dyrektora ds. sprzedaży wielokanałowej w Polsce.

Usługa stopniowo będzie rozszerzana o kolejne miasta, jako kolejne czeka w kolejce Opole. Żeby sprawdzić, czy już możemy dokonać zakupu online, należy wejść na stronę http://www.ikea.com/pl/pl/mebleprzezinternet, a następnie wpisać swój kod pocztowy.

Sprzedaż internetowa dotyczy tylko mebli i akcesoriów z nimi związanych, jak gałki i zawiasy. Mniejsze elementy wyposażenia wnętrz, w tym tekstylia i dekoracje, do sprzedaży internetowej będą wprowadzane na jesieni 2017 roku. Wtedy też sklep  online powinien być już dostępny na terenie całego kraju. Rozłożenie całego procesu w czasie firma tłumaczy kwestiami logistycznymi.

Za meble można płacić tylko przy zamówieniu. IKEA nie planuje wprowadzenia płatności przy odbiorze. Do wartości zakupionych towarów będą doliczane opłaty za zebranie i dostawę zamówienia (co najmniej 139 zł). Przy czym koszt zebrania produktów jest zawsze stały i wynosi 60 zł.

Póki co, meble mogą być jedynie dostarczone pod nasz adres zamieszkania. Wkrótce IKEA planuje wprowadzić specjalne punkty odbioru, w których będzie można odbierać zamówienia. Pierwszy punkt odbioru zostanie otwarty w grudniu w Opolu.

Skomentuj:

IKEA uruchomiła sklep internetowy. Na razie tylko we Wrocławiu