Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Katalog IKEA 2017: Co się znajdzie w katalogu? Zapowiedź nowej kolekcji PS

red.

Premiera katalogu IKEA 2017 odbędzie się 22 sierpnia. Jednak już teraz szwedzki koncern pochwalił się niektórymi produktami z nowej oferty. Zupełną nowością są meble z recyklingu.

Jak co roku premiera nowego katalogu IKEA jest wyczekiwana przez wszystkich wielbicieli szwedzkiej marki. Choć prezentacja katalogu ma się odbyć 22 sierpnia 2016 roku, to już teraz wiemy co IKEA planuje wprowadzić do swoich sklepów w 2017 roku i w jakim kierunku będzie zmierzać.

IKEA 2017: meble dla młodych

Szwedzki koncern zaprezentował prototypy produktów wchodzących w skład kolekcji PS 2017. Litery PS oznaczają post scriptum. Jest to limitowana linia wyposażenia wnętrz, którą IKEA wypuszcza co 2-3 lata. Pierwsza kolekcja PS powstała w 1992 roku, a ostatnia w 2014 i miała odpowiadać na potrzeby ludzi młodych, którzy częściej wynajmują mieszkanie niż posiadają własne. IKEA podkreśla, że głównym celem tej linii produktów nie jest przynoszenie wielkich dochodów firmie. Ma ona raczej pobudzać, odświeżać wizerunek marki i wyznaczać nowe kierunki poszukiwań.

Składany stolik z kolekcji PS 2017
Składany stolik z kolekcji PS 2017
Składany stolik z kolekcji PS 2017 (fot. IKEA)

Tym razem hasłem przewodnim kolekcji PS 2017 jest "Young Urban Life" (Młode miejskie życie). Projektanci IKEA chcieli stworzyć przedmioty dla ludzi młodych, mieszkających w mieście, która będzie mobilna, elastyczna i łatwa do modyfikacji. W tym wszystkim komfort ma odgrywać kluczową rolę.

Kolekcja eksploruje nowe materiały, techniki produkcji oraz typy produktów. Przykładowo krzesło z nowej linii wykorzystuje sploty 3D - technikę opracowano w przemyśle obuwniczym, która została zaadaptowana przez przemysł meblarski.

IKEA 2017: meble z recyklingu

Największą nowością w ofercie IKEA są produkty wykonane w całości z materiałów pochodzących z recyklingu. Do tej pory w fabrykach IKEA przedmioty uszkodzone lub z wadami były  wyrzucane. Teraz ma to się zmienić. I tak z uszkodzonych produktów szklanych będą robione oryginalne wazony. Z plastikowych butelek i odzyskanego drewna zaprojektowano szafkę kuchenną Kungsbacka. Trzecim z produktów z recyklingowej serii jest krzesło Odger. W 70 proc. składa się ono z przetworzonego plastiku, pozostałe 30 proc. stanowi drewno. Seria ta jest kierowana do ludzi młodych, świadomych ekologicznych zagrożeń, chcących żyć oszczędnie i w zgodzie z naturą. Wzmożony nacisk na ekologię, to kierunek w którym IKEA chce dalej podążać.

Inne elementy z kolekcji PS 2017 to m.in. przypominające klatki regały do przechowywania, bujany fotel w kształcie płytkiej misy, narzuta, którą można złożyć tak, żeby służyła za poduszkę czy składany stolik, który po złożeniu może być przechowywany w dowolnym miejscu.

okładka katalogu IKEA USA
okładka katalogu IKEA USA
Fot.IKEA / okładka katalogu IKEA USA

IKEA 2017: nowy katalog

W USA pojawiły się już pierwsze zdjęcia nowego katalogu IKEA 2017. Hasło tegorocznej edycji brzmi "Goodbye expectations. Hello you!", co można przetłumaczyć "Odrzuć oczekiwania, postaw na siebie". W tym roku IKEA stawia na elementy wyposażenia wnętrz, które pomagają ludziom żyć w kontrze do tradycyjnych oczekiwań. Nowy katalog IKEA zachęca konsumentów do aranżacji wygodnych, bezpiecznych i "szytych na miarę" wnętrz. Bo kto powiedział, że wszystkie krzesła przy stole muszą być takie same a obiad serwowany ma być na jednakowych talerzach?

IKEA 2017: nowości

Nowy katalog IKEA 2017 to również sporo nowości wprowadzonych na stałe do asortymentu. Bardzo podoba nam się nowoczesny, wiklinowy bujany fotel GRÖNADAL oraz ażurowe stoliki VISTBRO z miejscem do przechowywania. W katalogu IKEA 2017 pojawiły się również modułowe sofy, systemy szaf oraz nowe fronty mebli kuchennych.

Najciekawsze nowości zobaczysz TU

Premiera katalogu IKEA 2017 i nowej kolekcji odbędzie się 22 sierpnia. W sklepach produkty pojawią się w lutym 2017 r.

Skomentuj:

Katalog IKEA 2017: Co się znajdzie w katalogu? Zapowiedź nowej kolekcji PS