Krzesło Aldo nagrodzone tytułem Śląska Rzecz
Projekt autorstwa Husarska Design Studio został nagrodzony podczas 12. edycji konkursu Śląska Rzecz. Jurorzy docenili kolekcję Aldo, która łączy nowoczesność z klasyką designu oraz funkcjonalność, przyznając jej nagrodę specjalną w kategorii produkt.
Magdalena Paleczna i Jadwiga Husarska-Sobina zaprojektowały krzesło oraz hoker, wykorzystując tradycyjną technologię gięcia drewna na gorąco. Producent krzesła Aldo - firma Paged z fabryką w Jasienicy, należącą niegdyś do koncernu Thonet Mundus, jest jedną z niewielu na świecie, która wciąż kultywuje tę technikę wytwarzania. (Przeczytaj także: Paged: tradycja i trendy) W efekcie otrzymano krzesło z charakterystycznym oparciem i tylnymi nogami, które zostały wygięte z jednego kawałka bukowego drewna.
Projektując Aldo, starałyśmy się nawiązać również do klasyki designu. Aldo nawiązuje do krzesła windsorskiego z charakterystycznymi szczeblami rozchodzącymi się w kształcie pawiego ogona, gwarantującymi wygodne podparcie pleców
- mówi Magdalena Paleczna.
Uwagę jury zwróciła również funkcjonalność Aldo, które dzięki możliwości sztaplowania siedzisk, zajmuje mało miejsca. Dodatkowo niewielka waga krzesła oraz wytrzymała forma czynią mebel idealnym do użytkowania w przestrzeni publicznej.
W ubiegłych edycjach konkursu Husarska Design Studio otrzymało wyróżnienie za projekt robota rehabilitacyjnego Luna EMG zaprojektowanego dla EgzoTech (2015) oraz za krzesło Bumerango, również produkowanego dla Paged (2012). Natomiast projekty mebli: zestaw Manhattan, krzesła Xchair i Gazella również uczestniczyły w wystawach pokonkursowych Śląskiej Rzeczy.
- Więcej o:
Krzesło, ostatni element słynnej meblościanki Kowalskich, w końcu zostało zrealizowane
Krzesło Lotos - nieznana perła PRL-u wydobyta z zapomnienia
Meble modułowe do wnętrz od firmy Paged. Świetne nowości polskiej marki
Paged Meble: tradycja i trendy. Dlaczego tak lubimy gięte meble?
IFA 2024: nowości produktowe Miele
Decora remontuje Dom Dziecka
„W Gdyni nie pada”: wystawa historyczno-sensoryczna w Muzeum Miasta Gdyni od 7.07.2024 do 28.02.2025 r.
Dobry Wzór 2024: rekrutacja do kategorii "Szczęśliwa Trzynastka" 3-5 września