Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Krzesło Aldo nagrodzone tytułem Śląska Rzecz

red.

Projekt autorstwa Husarska Design Studio został nagrodzony podczas 12. edycji konkursu Śląska Rzecz. Jurorzy docenili kolekcję Aldo, która łączy nowoczesność z klasyką designu oraz funkcjonalność, przyznając jej nagrodę specjalną w kategorii produkt.

Magdalena Paleczna i Jadwiga Husarska-Sobina zaprojektowały krzesło oraz hoker, wykorzystując tradycyjną technologię gięcia drewna na gorąco. Producent krzesła Aldo - firma Paged z fabryką w Jasienicy, należącą niegdyś do koncernu Thonet Mundus, jest jedną z niewielu na świecie, która wciąż kultywuje tę technikę wytwarzania. (Przeczytaj także: Paged: tradycja i trendy) W efekcie otrzymano krzesło z charakterystycznym oparciem i tylnymi nogami, które zostały wygięte z jednego kawałka bukowego drewna.

Projektując Aldo, starałyśmy się nawiązać również do klasyki designu. Aldo nawiązuje do krzesła windsorskiego z charakterystycznymi szczeblami rozchodzącymi się w kształcie pawiego ogona, gwarantującymi wygodne podparcie pleców- mówi Magdalena Paleczna.

Uwagę jury zwróciła również funkcjonalność Aldo, które dzięki możliwości sztaplowania siedzisk, zajmuje mało miejsca. Dodatkowo niewielka waga krzesła oraz wytrzymała forma czynią mebel idealnym do użytkowania w przestrzeni publicznej.

W ubiegłych edycjach konkursu Husarska Design Studio otrzymało wyróżnienie za projekt robota rehabilitacyjnego Luna EMG zaprojektowanego dla EgzoTech (2015) oraz za krzesło Bumerango, również produkowanego dla Paged (2012). Natomiast projekty mebli: zestaw Manhattan, krzesła Xchair i Gazella również uczestniczyły w wystawach pokonkursowych Śląskiej Rzeczy. 

    Więcej o:

Skomentuj:

Krzesło Aldo nagrodzone tytułem Śląska Rzecz