Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Karim Rashid gościem specjalnym na Warsaw Home

red.

Karim Rashid, podobnie jak w zeszłym roku, tak i w tym będzie gościem specjalnym na targach Warsaw Home w Nadarzynie. Impreza rusza już 6 października.

Designer Karim Rashid odwiedził ubiegłoroczną i zarazem pierwszą edycję targów Warsaw Home. Jego wykład cieszył się wówczas ogromną popularnością - zgromadził prawdziwe tłumy. W tym roku ponownie pojawi się na wydarzeniu jako gość specjalny. To kolejna okazja na spotkanie z tym utytułowanym designerem. W tym roku projektant także wygłosi wykład. Jednak jego dokładny temat jeszcze nie jest znany. 

Kim jest Karim Rashid?

Designer urodził się w Kairze w rodzinie egipsko-angielskiej, wychował w Kanadzie, a obecnie rezyduje najczęściej w Nowym Jorku. Najczęściej, ale niezbyt często. Dwieście dni w roku jest w rozjazdach, dając odczyty, otwierając swoje wystawy lub doglądając interesów. Dużo czasu spędza w Belgradzie, skąd pochodzi jego żona, Ivana Puric.

Więcej o Warsaw Home przeczytaj w artykule: Druga edycja Warsaw Home już za dwa miesiące

Na międzynarodową gwiazdę został namaszczony w roku 2001, kiedy "Time" poświęcił mu obszerny artykuł, nazywając poetą plastiku. W swoich ostatnich kreacjach sięga jednak coraz częściej po biodegradowalne materiały. Karim Rashid, oprócz zachwytów, budzi również kontrowersje. Szczególnie swoim zamiłowaniem do różu i nieskromnymi manifestami o potrzebie zmiany świata. Jednak broni go własny, rozpoznawalny styl, pełen zdecydowanych kolorów, geometrycznych kształtów i obłych form, który potrafił przekuć w komercyjny sukces.

Karim Rashid projektuje w zasadzie wszystko: meble, sprzęt elektroniczny, buty, opakowania perfum, zegarki, ekspozycje targowe, restauracje, hotele, apartamenty, tapety, naczynia, ubrania i setki innych przedmiotów. Współpracuje z takimi markami jak: Alessi, Veuve Clicquot, Armani, Samsung, Gorenje.

Prelekcji projektanta będzie można posłuchać w niedzielę 8 października na scenie F o godz. 14.15 - 15.15.

    Więcej o:

Skomentuj:

Karim Rashid gościem specjalnym na Warsaw Home