Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Marcin Rusak laureatem pierwszej edycji konkursu Mazda Design Award

red.

W tym roku po raz pierwszy Mazda przyznała nagrodę Mazda Design Award dla autora najciekawszego projektu zrealizowanego w ciągu ostatnich 3 lat. Laureatem został Marcin Rusak.

Mazda chce promować dobry, polski design. Dlatego w dorocznym konkursie chce nagradzać polskich twórców za najciekawsze projekty wzornicze zrealizowane w ciągu ostatnich 3 lat. Pierwszym laureatem Mazda Design Award został Marcin Rusak za kolekcję mebli Flora. Nagrodę w wysokości 50 tys. złotych laureat odebrał osobiście podczas uroczystej gali ogłoszenia zwycięzców podczas Łódź Design Festival.

Marcin Rusak kształcił się w Eidhoveen i w Londynie. Na stałe mieszka i pracuje w Londynie. Choć ma dopiero nieco ponad 30 lat, już został dostrzeżony na międzynarodowej scenie designu. Jednak Mazda Design Award to pierwsza nagroda, którą otrzymał w Polsce.

Więcej o Marcini Rusaku przeczytaj w artykule: Polski designer podbija Londyn. Marcin Rusak to wschodząca gwiazda designu

Wyróżnienie zdobył za kolekcję mebli i obiektów Flora. Są one wykonane z opracowanego przez projektanta tworzywa, w którym zatapia się kwiaty i rośliny. To sprawia, że jego kreacje przywodzą na myśl martwe natury holenderskich mistrzów.

Mazda wspiera polski design

Nagroda Mazda Design Award została przyznana w tym roku po raz pierwszy przez markę Mazda, która od 8 lat promuje innowacyjne projekty młodych designerów w ramach konkursu Mazda Design. Nowa nagroda ma na celu dodatkowo wyróżnić polskich twórców najlepszych realizacji w dziedzinie designu, którzy łączą w swoich pracach piękno i innowacyjność oraz są zgodne z filozofią projektowania Mazdy: KODO – Dusza Ruchu. Za nominację projektów konkursowych jak i wybór laureata odpowiedzialne było jury w składzie: Kevin Rice, dyrektor europejskiego centrum designu Mazdy, Luca Zollino, Lead Designer w europejskim centrum designu Mazdy, polscy projektanci: prof. Jerzy Porębski, Maja Ganszyniec i Paweł Miszewski, Zuzanna Skalska, analityk trendów w dziedzinie designu i innowacji, dziennikarze: Anna Grużewska i Filip Niedenthal oraz bloger Michał Mazur.

Uzasadniając swój wybór, jurorzy zwrócili uwagę na to, że Flora to niezwykły przykład inspiracji siłami natury w dziedzinie designu oraz bezpośredniego wykorzystania materii organicznej – kwiatów i roślin – do tworzenia mebli i elementów wystroju wnętrz.

    Więcej o:

Skomentuj:

Marcin Rusak laureatem pierwszej edycji konkursu Mazda Design Award