Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

"Kolorowa rewolucja" - książka, które zmienia podejście do kolorów w naszym życiu

red.

Norweżka, Dagny Thurmann-Moe, w swojej książce "Kolorowa rewolucja" pochyla się nad znaczeniem kolorów naszym życiu. Ostrzega, że białe wnętrza niosą ze sobą zagrożenie.

Nie od dziś wiadomo, że kolory wpływają na nasze samopoczucie i zdrowie. Czy wiedzieliście jednak, że w białych pomieszczeniach częściej się mylimy? Z kolei barwna architektura sprawia, że chętniej ze sobą rozmawiamy. Natomiast w dobrze dobranym kolorystycznie ubraniu czujemy się bardziej pewni siebie.

Kolory są niezwykle ważne, a myśmy wszystko poszarzyli- komentuje dziennikarka, Dorota Wellman.

Od kilkudziesięciu lat miasta, domy i ubrania tracą barwy, równocześnie gwałtownie rośnie sprzedaż leków antydepresyjnych. Bez kolorów jesteśmy jak emocjonalni ślepcy. Zauważyli to nawet Skandynawowie - mistrzowie czarno-białego minimalizmu i recept na dobre życie. Norweska specjalistka od kolorów, Dagny Thurmann-Moe, nawołuje do powrotu kolorów do naszego codziennego życia. W swojej najnowszej książce "Kolorowa rewolucja" pochyla się nad barwami w trzech dziedzinach - architekturze, wnętrzach i modzie.

W kwestii wnętrz Dagny przekonuje, że w ostatnich latach przesadnie lansowaliśmy neutralne kolory w mieszkaniach. Miały być łatwiejsze do zastosowania, jednak trudniej przy ich użyciu stworzyć przytulny dom. Nie oznacza to jednak, że autorka promuje tęczowe wnętrza. Doradza, jak dobrać najlepszą paletę kolorystyczną oraz jak ją zastosować w praktyce. Wszystko ilustruje zdjęciami swoich realizacji. To wspaniała podróż po kolorowym świecie.

Przeczytaj także: Jak łączyć kolory ścian we wnętrzach? Praktyczny poradnik

Dagny Thurmann-Moe – popularna norweska ekspertka w dziedzinie kolorów. Regularnie występuje w mediach, gdzie opowiada o trendach kolorystycznych we wnętrzach, architekturze i modzie. Prowadzi własne studio projektowe w Oslo, komponuje palety kolorów dla budynków, pomieszczeń, tekstyliów, porcelany itd. Wcześniej pracowała jako dyrektor artystyczna w jednej z największych norweskich firm produkujących farby, tapety i podłogi. Prowadzi profesjonalne szkolenia w dziedzinie teorii i praktyki komponowania kolorów.

    Więcej o:

Skomentuj:

"Kolorowa rewolucja" - książka, które zmienia podejście do kolorów w naszym życiu