Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Łódź Design Festival zmienia termin. W tym roku odbędzie się w maju

Anna Oporska

W tym roku Łódź Design Festival szykuje wiele nowości - pierwszą z nich jest nowy termin wydarzenia. Już nie jesienią, jak do tej pory, a wiosną Łódź stanie się stolicą polskiego designu.

Łódź Design Festival to wydarzenie doskonale znane wszystkim znawcom i sympatykom designu. Od pierwszej edycji w 2007 roku festiwal niezmiennie odbywał się jesienią. Tegoroczna, 12. edycja po raz pierwsza będzie miała miejsce na wiosnę, a konkretnie 19-25 maja. 

Pomysł na zmianę daty festiwalu zakiełkował w naszych głowach wiele lat temu. Główny powód jest całkiem prozaiczny: pogoda. Od dłuższego czasu nosiliśmy się z myślą wyjścia w przestrzeń miejską - koniec maja jest do tego zdecydowanie lepszą okazją niż deszczowy i zimny październik. Zanim jednak podjęliśmy ostateczną decyzję, przeprowadziliśmy długą analizę poprzedzoną rozmowami z festiwalowymi partnerami. To oni ostatecznie przekonali nas, że obraliśmy dobry kierunek

- mówi Aleksandra Kietla, dyrektor ds. promocji ŁDF. I dodaje, że przeniesienie festiwalu na maj to nie jedyna zmiana.

Organizatorzy nie tylko planują bardziej otworzyć się na Łódź poprzez instalacje w przestrzeni miejskiej, ale zapowiadają także nowe formaty wydarzeń, nową tematykę i otwieranie się na kolejnych odbiorców. Szczegóły poznamy już wkrótce, kiedy zostaną opublikowane założenia programowe tegorocznej edycji.

Staramy się reagować na bieżące potrzeby uczestników festiwalu, dbając jednocześnie o wysoki poziom merytoryczny

- podkreśla Aleksandra Kietla.

Tegoroczne zmiany zwiastowała już ostatnia edycja wydarzenia, która odbywała się pod znamiennym hasłem "Od.nowa". Naszą relację z 11. edycji ŁDF można przeczytać w artykule: Łódź Design Festival 2017. Czas na zmiany Natomiast hasłem nadchodzącej, wiosennej edycji będą "Refleksje". Co także można interpretować, jako rozważania o samym festiwalu, jego formie i funkcji.

Kilka ważnych terminów:
- do 28 lutego przyjmowane są zgłoszenia do plebiscytu must have
- do 2 marca trwa nabór do konkursu make me!
- do 15 marca można zgłosić się do Open Programme

Więcej szczegółów na: lodzdesign.com

    Więcej o:

Skomentuj:

Łódź Design Festival zmienia termin. W tym roku odbędzie się w maju