Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

8. edycja Festiwalu Designu i Kreatywności dla Dzieci Ene Due De

MŚ/mat. prasowe

Przed nami niezwykle interesujące wydarzenie - nie tylko ze względu na tematykę, ale również adresatów, którymi są dzieci. Jak najmłodsi postrzegają wzornictwo i w jaki sposób możemy wspierać ich edukację i kreatywność? Organizatorzy Festiwalu Ene Due De poszukają odpowiedzi na te pytania w trakcie zaplanowanych warsztatów dla dzieci. Sprawdźmy, jaką ofertę przygotowali dla maluchów.

W dniach od 10 do 16 września br. w Poznaniu odbędzie się 8. edycja Festiwalu Designu i Kreatywności dla Dzieci Ene Due De. Tematem tegorocznej odsłony wydarzenia będzie "Dania do Poznania", a jej najważniejszym punktem interaktywna wystawa "Home, Sweet Home" przygotowana przez duńskie studio projektowe My Little Architect.

Wcześniejsze edycje pokazały, że dzieci nie tylko świetnie radzą sobie z projektowaniem, ale również podchodzą do tego zadania w bardzo ciekawy sposób. Ich pojmowanie wzornictwa i realizacja procesu twórczego powinny stać się inspiracją dla nas samych. Tym razem maluchy (i nieco starsze dzieci) będą miały okazję zapoznać się bliżej z duńskim designem skierowanym do ich rówieśników pod postacią zabawek, gadżetów i mebli. W ten sposób wspólnie ze swoimi opiekunami udadzą się w podróż do Skandynawii.

Program festiwalu przewiduje ponadto liczne spektakle, Strefę Nowych Technologii, Strefę Zabawy dla najmłodszych oraz wykłady dla rodziców, które poprowadzi psycholożka Magdalena Sękowska.

Festiwal Ene Due De - wybrane warsztaty dla dzieci:

1. Elementarz natury - warsztat z tworzenia książki

 • dla dzieci w wieku 7-13 lat
 • cena: 29 zł
 • zapisy: m.rutkowska@concordiadesign.pl

Dzieci samodzielnie stworzą książki z makulatury, które zapełnią wymyślonymi przez siebie historiami.

2. Nie ma to jak w domu - warsztaty z duńskim studiem My Little Architect

 • dla dzieci w wieku 8-14 lat
 • cena: wstęp wolny
 • zapisy: m.rutkowska@concordiadesign.pl

Duńscy architekci opowiedzą dzieciom o tym, jak wygląda ich praca, a następnie pomogą im stworzyć modele domów, które dzieci będą mogły zabrać na pamiątkę.

3. Kopenhaga do Poznania

 • dla dzieci w wieku 8+
 • cena: 25 zł
 • zapisy: m.rutkowska@concordiadesign.pl

Uczestnicy będą mieli okazję przyjrzeć się bliżej funkcjonowaniu obu miast oraz, przy pomocy specjalnej aplikacji, stworzyć interaktywną historię, która je połączy.

4. Hygge, czyli duński przepis na szczęście dla dzieci

 • dla dzieci w wieku 5-8 lat
 • cena: wstęp wolny
 • zapisy: m.rutkowska@concordiadesign.pl

Zabawy, dzięki którym dzieci nauczą się, jak radzić sobie z emocjami, jak uwolnić od złych myśli i pozbyć się niepokoju.

8. edycja Festiwalu Designu i Kreatywności dla Dzieci Ene Due De

Concordia Design, Poznań, ul. Zwierzyniecka 3

10-16 września 2018 r.

Tegoroczni partnerzy Festiwalu: Duński Instytut Kultury, studio My Little Architect, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Danii, VOX. (OK)

Skomentuj:

8. edycja Festiwalu Designu i Kreatywności dla Dzieci Ene Due De