IKEA Poznań i Stary Browar zachęcają do czytania. Poczytaj mi w łóżku!
W poznańskim Starym Browarze często mają miejsce niezwykłe wydarzenia - tak jest i tym razem. 10 września ruszył projekt, który ma na celu promowanie czytania dzieciom książek przed snem. Partnerem akcji jest tamtejszy oddział IKEA, który przy okazji zachęca do zapoznania się z odświeżonym Działem Sypialnie w swoim sklepie.






Atrium Starego Browaru zostało opanowane przez projektantów IKEA - stworzyli oni kilka aranżacji sypialni, w których, obok mebli i ozdobnych tekstyliów tej znanej szwedzkiej marki, znalazły się również książki. Nie służą one jednak do dekoracji, a do czytania - każdy może przyjść, usiąść wygodnie i zatopić się w lekturze. Najlepiej z dzieckiem, ponieważ większość pozycji czytelniczych to książki dla najmłodszych, dostarczone przez partnerów akcji, Empik i Bookarest.
Czytanie książek od najmłodszych lat wspiera rozwój zdrowia emocjonalnego, psychicznego i więzi rodzinnych. Cieszymy się, że mamy możliwość stworzenia takiego projektu we współpracy ze znaną światową marką
- mówi Joanna Tupalska, dyrektor marketingu Starego Browaru.
Książki można również przynieść - i zostawić. Jeśli macie w domu niepotrzebne egzemplarze, które moglibyście odstąpić (jeśli np. wasze dziecko już z nich wyrosło), zabierzcie je ze sobą, kiedy będziecie się wybierali do Starego Browaru w Poznaniu - wszystkie zgromadzone lektury - wraz z całym wyposażeniem sypialnianym w Atrium od IKEA - zostaną na zakończenie akcji, 5 października, podarowane podopiecznym Fundacji Dziecko w Centrum.
Przyniesione książki można zostawić w Punkcie Informacyjnym w Atrium Starego Browaru - stamtąd zostaną przeniesione do zaaranżowanych sypialni - a przy okazji policzone.
Zachęcamy też do skorzystania z porad fizjoterapeuty i wypróbowania materacy IKEA, które są w tym samym czasie dostępne w specjalnej strefie w Pasażu. Ponadto na zewnątrz, na placu od ul. Ratajczaka, znajduje się kontener z przestrzenią wystawową - również przygotowaną przez IKEA, w której czeka na was wyjątkowa atrakcja i możliwość zdobycia nagrody-niespodzianki.
W soboty, 22 i 29 września, odbędą się ogólnodostępne zajęcia dla najmłodszych, przygotowane przez Empik:
11:00 - 12:00 - czytanie bajek jako forma nauki języka angielskiego i hiszpańskiego
12:00 - 14:00 - spotkania autorskie, czytanie bajek i animacje dla dzieci.
- Więcej o:
![Lampa NOVA z nagrodą Dobry Wzór 2025 Lampa NOVA z nagrodą Dobry Wzór 2025]()
Lampa NOVA z nagrodą Dobry Wzór 2025
![Wystawa o Alicji Wyszogrodzkiej w Muzeum Miasta Gdyni nagrodzona Dobrym Wzorem 2025 Wystawa o Alicji Wyszogrodzkiej w Muzeum Miasta Gdyni nagrodzona Dobrym Wzorem 2025]()
Wystawa o Alicji Wyszogrodzkiej w Muzeum Miasta Gdyni nagrodzona Dobrym Wzorem 2025
![TRŁ KRAKÓW! już 13–14 grudnia 2025 roku TRŁ KRAKÓW! już 13–14 grudnia 2025 roku]()
TRŁ KRAKÓW! już 13–14 grudnia 2025 roku
![Warszawa z pierwszym Olejomatem - automat do zbiórki zużytego oleju stanął przed CH Wola Park Warszawa z pierwszym Olejomatem - automat do zbiórki zużytego oleju stanął przed CH Wola Park]()
Warszawa z pierwszym Olejomatem - automat do zbiórki zużytego oleju stanął przed CH Wola Park
![Nowy showroom Deer Design w Warszawie – przestrzeń doświadczeń i relacji Nowy showroom Deer Design w Warszawie – przestrzeń doświadczeń i relacji]()
Nowy showroom Deer Design w Warszawie – przestrzeń doświadczeń i relacji
![Finał konkursu Geberit „Projekt Łazienki 2025” Finał konkursu Geberit „Projekt Łazienki 2025”]()
Finał konkursu Geberit „Projekt Łazienki 2025”
![Targi Ambiente Targi Ambiente]()
Targi Ambiente 2026 – Frankfurt znów stanie się stolicą światowego designu
![TRŁ ZIMA! TRŁ ZIMA!]()
TRŁ ZIMA! już w ten weekend w warszawskim EXPO XXI









