Oczekiwanie na autobus z literaturą. IKEA urządziła czytelnię na dworcu MDA w Krakowie

red.

Na dworcu MDA w Krakowie powstała przestrzeń, w której pasażerowie oczekujący na autobus mogą spokojnie poczytać książki. Czytelnia jest inicjatywą IKEA Kraków, która promuje w ten sposób swój nowy katalog na 2018 rok.

Czytelnia na krakowskim dworcu autobusowym przygotowana przez sieć IKEA
Czytelnia na krakowskim dworcu autobusowym przygotowana przez sieć IKEA
fot. IKEA

IKEA już nas przyzwyczaiła do ciekawych akcji promocyjnych. Tym razem swój najnowszy katalog promuje poprzez książki. Czytelnia powstała w głównej poczekalni Dworca Autobusowego MDA w Krakowie. Półotwarta przestrzeń jest nieduża, ma zaledwie ok. 9 m kw. i została wyposażona w wygodne fotele i ławy do siedzenia oraz stoliki i półki na książki. Projektantom udało się nawiązać do stylu i architektury budynku, nadając jednocześnie wnętrzu ciepłą atmosferę. Wnętrze czytelni jest przytulne, urządzone oczywiście meblami z oferty IKEA.

Hasło nowego katalogu IKEA to „Zrób miejsce na życie”. Tymi słowami zachęcamy do zmian i pokazujemy, że każdą przestrzeń można ożywić za pomocą oryginalnych dodatków czy nieszablonowych połączeń. Czytelnia na dworcu MDA jest jednym z takich miejsc, przestrzenią na chwilę refleksji, na przystanek w codziennej podróży

– mówi Grzegorz Bochenek, Kierownik Marketingu IKEA Kraków.

Przeczytaj także: Nowy katalog IKEA 2018 już w Polsce. Jest sporo zaskoczeń

Czytelnia na dworcu jest nie tylko elementem promocji katalogu na 2018 r. Koncepcja ta jest też kontynuacją rozpoczętego w 2015 roku projektu społecznego na rzecz upowszechniania czytelnictwa wśród osób podróżujących, w ramach którego w poczekalni dworca stanął pierwszy w takiej przestrzeni w Polsce automat z książkami.

Czytelnia stanowi doskonałe uzupełnienie oferty dworca i służy miłemu wypełnieniu czasu oczekujących na pociąg pasażerów. Będzie to miejsce, w którym można usiąść i zagłębić się w lekturze. Będziemy starali się pokazywać najnowsze książki, opowiadać o tych kultowych, może zaprosimy znanych pisarzy

– mówi Jacek Zieliński, Dyrektor Operacyjny MDA S.A.

O ciekawe lektury w czytelni zadba Grupa Wydawnicza Znak, a nowe pozycje na specjalną półkę do bookcrossingu dostarczać będzie Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie.

    Więcej o:

Skomentuj:

Oczekiwanie na autobus z literaturą. IKEA urządziła czytelnię na dworcu MDA w Krakowie