Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pałac Quadrille w Gdyni z 5-cioma gwiazdkami i wyjątkowym wnętrzem

Anna Oporska

Quadrille jako drugi obiekt w Polsce został zaproszony do elitarnego stowarzyszenia Relais & Chateaux. Został też pierwszym 5-gwiazdkowym hotelem w Gdyni. To zasługa m.in. pięknych wnętrz i designerskiego wyposażenia.

Quadrille to zabytkowy kompleks parkowo-pałacowy z XVIII wieku, zlokalizowany w Gdyni. Właśnie stał się drugim obiektem w Polsce przyjętym do prestiżowego stowarzyszenia Relais & Chateaux. Zrzesza ono najbardziej ekskluzywne butikowe hotele, posiadłości oraz restauracje z gwiazdkami Michelin na całym świecie. Pozytywnie przeszedł kategoryzację, uzyskując 5 hotelowych gwiazdek. To efekt starań właścicielek Pałacu, pań Martyny i Anny Górskich. Wspólnie z architektką Magdaleną Czauderny stworzyły miejsce, które zachwyca fantazją, oryginalnością oraz pięknym wystrojem wnętrz.

Hotel z designem

Trudno jednoznacznie określić styl, w jakim zostały zaaranżowane wnętrza hotelu. Stanowią one umiejętną mieszankę nowoczesności i tradycji, doprawioną baśniowością. Każde pomieszczenie w hotelu jest inne i ma swój niepowtarzalny klimat. Ważną rolę w budowaniu aranżacji odgrywały kolory, które określają charakter każdego pokoju, a także wyposażenie.

Wnętrza hotelu
Wnętrza hotelu
fot. mat. prasowe

W Quadrille miłośnicy designu odnajdą wiele stylowych akcentów sygnowanych przez światowej sławy projektantów. Zwłaszcza zainstalowane oświetlenie to prawdziwy przegląd najlepszych europejskich marek. Dziesiątki designerskich lamp zostało wyszukanych specjalnie pod potrzeby Quadrille przez zespół Atelier Mesmetric.

Szczególną uwagę zwracają lampy od Atelier Areti i Moooi. Ich wybór był nieprzypadkowy – obie te marki reprezentują najwyższy poziom wzorniczy. Wiedzieliśmy, że ich zadaniem będzie podkreślić wyjątkową atmosferę Quadrille. Zarówno lampy od Areti, jak i od Moooi odnajdują się w tej roli znakomicie - charakteryzuje je duża fantazja projektów, nieoczywiste rozwiązania, zabawa formą- mówi Wioletta Lenczowska, współzałożycielka Atelier Mesmetric zaangażowana w proces aranżacji wnętrz Quadrille.

Na styku baśni i rzeczywistości

Goście w Quadrille odnajdą wiele baśniowych i literackich akcentów, które w płynny sposób łączą się z całym wystrojem. Dzięki nim jednak panuje uwodzicielska aura nieoczywistości. Spodoba się ona z pewnością osobom lubiącym obcowanie ze sztuką, poszukującym ciszy, spokoju oraz intymności. Wszystko to zgodnie z mottem „Experience the Wonderland”.

    Więcej o:

Skomentuj:

Pałac Quadrille w Gdyni z 5-cioma gwiazdkami i wyjątkowym wnętrzem