Mieszkanie w Poznaniu pod mansardowym dachem

Dominika Redlicka

Zaglądamy do mieszkania Kasi Orwat, pełnego niestandardowych pomysłów.

mieszkanie, mieszkanie w kamienicy, mieszkanie na poddaszu, nowoczesne mieszkanie
Mieszkanie jest bardzo jasne. Stały dostęp światła zapewniają podwójne rzędy okien. Użyta we wnętrzach biel ma nie tylko je dodatkowo rozświetlić, ale też służy jako tło, bo, jak podkreśla projektantka, mieszkanie żyje i wciąż się zmienia. Elementy stałe wnętrza są neutralne. Żywiczna podłoga w odcieniu przybrudzonej szarości współgra z ponadczasową bielą ścian.
Fot. Andrzej Brett i Piotr Szymański, Cocoon studio/ www.kasiaorwat.pl

Chwaliszewo – serce historycznej dzielnicy Poznania, nazywane kiedyś Poznańską Wenecją. Tu znajduje się mieszkanie w kamienicy, którego specyficzny układ poddasza pozwolił podzielić przestrzeń na dwie kondygnacje. Z jednej strony ściana załamuje się na wysokości 160 cm i ciągnie pod kątem 45 stopni aż do samej kalenicy dachu, by w najwyższym miejscu osiągnąć 3,5 metra.

Dwa rzędy okien zapewniają dużo światła i malownicze widoki na Wartę, most świętego Rocha i katedrę na Ostrowie Tumskim.

Mieszkanie dla siebie i swojej rodziny zaprojektowała Kasia Orwat. Mieszka tu z mężem i dwójką dzieci. Projekt jest na wskroś poznański: zarówno pod względem wnętrza, jak i funkcjonalnych, niezbyt drogich rozwiązań. Ograniczony budżet był dla projektantki motywacją do poszukiwania niestandardowych pomysłów w rozsądnej cenie. Typowa poznańska gospodarność. Jak Wam się podobają wnętrza? 

ZOBACZCIE MIESZKANIE W POZNANIU>>

    Więcej o:

Skomentuj:

Mieszkanie w Poznaniu pod mansardowym dachem