Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Oszczędzające miejsce rozwiązanie do małych mieszkań

red.

Już nie małe, a mikromieszkania to dla coraz większej liczby ludzi rzeczywistość. Niemiecki projektant postanowił wyjść naprzeciw ich potrzebom. Zaprojektował kubiczną formę, która pozwala na maksymalne wykorzystanie miejsca.

Mikroapartamenty coraz częściej pojawiają się w wielkich metropoliach na całym świecie. Napływ ludności oznacza kurczenie się przestrzeni mieszkaniowej – miniaturowe mieszkania są jednym z rozwiązań tego problemu. Jednak jak wygodnie mieszkać na zaledwie kilku-kilkunastu metrach kwadratowych?

Niemiecki projektant Nils Holger Moormann zaprojektował sześcienne pudełko, które zaspokaja wszelkie potrzeby lokatora minikawalerki. Kubik nazywa się Kammerspiel. Jest w nim sypialnia, jadalnia, domowe biuro, miejsce na wypoczynek i przede wszystkim schowki.Jest to swego rodzaju mieszkanie w mieszkaniu, które pozwala do maksimum wykorzystać przestrzeń.

Kubik jest wyposażony w schodki, które prowadzą do znajdującej się górze sypialni. W środku z kolei znajdziemy pojemną garderobę i schowek. Wielkoformatowy mebel można spersonalizować –  dopasować go do potrzeb i estetyki konkretnego mieszkania.

Ten projekt to jedna z możliwych odpowiedzi na zmieniające się potrzeby nowego społeczeństwa. Nils Holger Moormann stworzył kubik, wychodząc od obserwacji sytuacji mieszkaniowej w dużych miastach. Swój projekt porównał do małego teatru: "Nie każdy może sobie pozwolić na wyjście do opery, ale na kameralną sztukę w miejskim teatrze - już tak".

    Więcej o:

Skomentuj:

Oszczędzające miejsce rozwiązanie do małych mieszkań