Oszczędzające miejsce rozwiązanie do małych mieszkań

red.

Już nie małe, a mikromieszkania to dla coraz większej liczby ludzi rzeczywistość. Niemiecki projektant postanowił wyjść naprzeciw ich potrzebom. Zaprojektował kubiczną formę, która pozwala na maksymalne wykorzystanie miejsca.

Oszczędzające miejsce rozwiązanie do małych mieszkań
Projekt do mikromieszkań Kammerspiel.
mat. prasowe

Mikroapartamenty coraz częściej pojawiają się w wielkich metropoliach na całym świecie. Napływ ludności oznacza kurczenie się przestrzeni mieszkaniowej – miniaturowe mieszkania są jednym z rozwiązań tego problemu. Jednak jak wygodnie mieszkać na zaledwie kilku-kilkunastu metrach kwadratowych?

Niemiecki projektant Nils Holger Moormann zaprojektował sześcienne pudełko, które zaspokaja wszelkie potrzeby lokatora minikawalerki. Kubik nazywa się Kammerspiel. Jest w nim sypialnia, jadalnia, domowe biuro, miejsce na wypoczynek i przede wszystkim schowki.Jest to swego rodzaju mieszkanie w mieszkaniu, które pozwala do maksimum wykorzystać przestrzeń.

Kubik jest wyposażony w schodki, które prowadzą do znajdującej się górze sypialni. W środku z kolei znajdziemy pojemną garderobę i schowek. Wielkoformatowy mebel można spersonalizować –  dopasować go do potrzeb i estetyki konkretnego mieszkania.

Ten projekt to jedna z możliwych odpowiedzi na zmieniające się potrzeby nowego społeczeństwa. Nils Holger Moormann stworzył kubik, wychodząc od obserwacji sytuacji mieszkaniowej w dużych miastach. Swój projekt porównał do małego teatru: "Nie każdy może sobie pozwolić na wyjście do opery, ale na kameralną sztukę w miejskim teatrze - już tak".

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Skomentuj:

Oszczędzające miejsce rozwiązanie do małych mieszkań