Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Niewielkie mieszkanie we Wrocławiu

red.

41 m kw. pełne interesujących rozwiązań

Dziś prezentujemy Wam bardzo ciekawe mieszkanie, które zaprojektowała Daria Pietryka. Projekt Biały Dom to w istocie mieszkanie o powierzchni 41 m2, zlokalizowane na jednym z wrocławskich osiedli. Założeniem projektu było stworzenie maksymalnie funkcjonalnej przestrzeni (dla 2-3 osobowej rodziny), która z jednej strony stanowiłaby tło dla codziennych wydarzeń, a z drugiej miałaby tworzyć ruchomą kompozycję dopasowującą się do potrzeb użytkowników.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest platforma znajdująca się w sypialni, która może być użyta dwojako. Z jednej strony jest łóżkiem, a z drugiej także podestem, na którym można postawić biurko, fotel - cokolwiek, co zmieni funkcje pokoju z sypialni na biuro domowe, biblioteczkę czy pokój dziecięcy. Jednocześnie z podestu można wysunąć na sąsiedni pokój dzienny dodatkowe łóżko - tak jakby wysuwać szufladkę w pudełku od zapałek. W podeście znajdują się także trzy schowki oraz wpust na grzejnik, co sprawia że jego przestrzeń jest całkowicie zagospodarowana.

Pokój dzienny połączony jest z aneksem kuchennym, którego przestrzeń może być czasowo powiększana. Jak to możliwe? Otóż wyspa znajdująca się pomiędzy aneksem a pokojem dziennym jest ruchoma. Może ona być również podsunięta bliżej kuchenki, gdy potrzebny jest dodatkowy blat do pracy.

Jednym z wyzwań projektowych było odpowiednie oświetlenie wnętrza. Światło bezpośrednie dociera do mieszkania jedynie z rana, w związku z tym przez większość dnia w głębi mieszkania było dość ciemno. Postawiono więc na zmaksymalizowanie światła odbitego poprzez zastosowanie jasnych, jednolitych powierzchni (jak jednolita podłoga z żywicy epoksydowej w przedpokoju i kuchni) oraz wielkoformatowych luster. Lustra dodatkowo spowodowały, że przestrzeń przedpokoju i łazienki stała się optycznie większa.

Skomentuj:

Niewielkie mieszkanie we Wrocławiu