Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Stylowe mieszkanie miłośnika designu i polskiej sztuki

red.

Na pierwszy rzut oka aranżacja jakich wiele - połączenie starego z nowym. Ale gdy oko przywyknie, wyłania się bogactwo unikalnych rozwiązań, designerskie meble i dodatki oraz polska sztuka.

Patrzymy na jasne, przestronne wnętrza 71-metrowego mieszkania na Mokotowie. Jest nowocześnie, a jednocześnie z klimatem. Przedmioty codziennego użytku przebierają się w kostiumy retro, stając się tłem dla współczesnych grafik i obrazów.

Kto tu mieszka? Młody przedsiębiorca, który często pracuje w domu i ceni sobie sztukę polskich artystów. Dostosowanie wnętrz do potrzeb nowego właściciela wymagało kilku przeróbek ścian i instalacji.

Największym wyzwaniem dla Jarosława Urbańskiego ze studia Urbaa odpowiedzialnego za nowy projekt mieszkania było przekształcenie niefunkcjonalnego układu w łatwą w komunikacji przestrzeń. Wcześniej strefa wejściowa miała nieregularny kształt, a dwie zamknięte sypialnie sprawiały wrażenie ciasnych i ciemnych. Architekt poprawił wygląd tych pomieszczeń, dodatkowo przebudował strefę dzienną, a także zaproponował utworzenie dyskretnej, ale bardzo przydatnej strefy pomocniczej oraz wydzielił miejsce na gabinet. Drugim mankamentem mieszkania było słabe doświetlenie. Dzięki rozmyślnie zaplanowanym przeszkleniom światło dzienne penetruje wnętrza, sięgając przez przedpokój po łazienkę w głębi apartamentu.

Skomentuj:

Stylowe mieszkanie miłośnika designu i polskiej sztuki