Luksusowy projekt wnętrza inspirowany historią Gdańska

red.

Luksus we wnętrzach bywa bezosobowy. W aranżacji tego mieszkania postarano się, żeby było inaczej. Projektantka inspirowała się historią Gdańska. Efekt jest zdumiewający.

Salon z aneksem kuchennym
Salon z aneksem kuchennym
mat. prasowe

Mieszkanie w Gdańsku ma 80 m kw. Składa się z dwóch sypialni, salonu z aneksem kuchennym, łazienki i osobnej toalety. Właściciele chcieli, żeby wnętrze wpisywało się w charakter miasta. Wykonaniem projektu zajęła się Paulina Czurak z pracowni Ideograf.

Wybraliśmy kilka najistotniejszych elementów, z którymi identyfikowany jest Gdańsk iinspirowaliśmy się nimi, aby stworzyć wnętrze klasyczne, oddające charakter historyczny, a zarazem łączące te cechy w ponadczasowym wydaniu

- mówi autorka projektu, Paulina Czurak.

Głównymi inspiracjami dla projektu były kościół Mariacki,„Sąd ostateczny” Hansa Memlinga, ratusz i jego Biała Sala oraz Fontanna Neptuna. Do tego pojawiło się wiele odniesień do portowego charakteru Gdańska.

Te wszystkie inspiracje znalazły odbicie głównie w detalach projektowanego mieszkania. Relief inspirowany obrazem Hansa Memlinga pojawia się w korytarzu. Wprowadza on do wnętrza dawną sztukę w nowym zaskakującym wydaniu. Z kolei rysunek na posadzce, jest odwzorowaniem podziałów sklepienia kościoła Mariackiego. Podłogi w salonie mają zostać pokryte dębowym parkietem. Ściany z kolei zaproponowano wyłożyć klasycznymi panelami. Za nimi ma być ukryty telewizor. Co ciekawe, mimo że całość prezentuje się niezwykle szykownie, to w kuchni zaplanowano  wprowadzenie mebli IKEA.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Skomentuj:

Luksusowy projekt wnętrza inspirowany historią Gdańska