Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mieszkanie pasjonatów PRL-u

red.

W mieszkaniu zlokalizowanym w warszawskiej dzielnicy Kamionek pełno modnych połączeń i nawiązań do wzornictwa z lat 60. Design w stylu retro miesza się tu z nowoczesnym luzem, a ciekawa kolorystyka wzmacnia wymowę form i materiałów.

92-metrowe mieszkanie składa się z trzech sypialni, salonu połączonego z kuchnią i dwóch łazienek. Jego metamorfoza nie wymagała zmiany rozkładu pomieszczeń, bo nowe budownictwo Soho Faktory, w którym znajduje się lokal, ma bardzo przyjazną architekturę. Projekt mieszkania został zrealizowany przez Katarzynę Dziurdzię we współpracy z Pauliną Margasińską.

Aranżacja wnętrz nawiązuje do pasji właścicieli, którzy są miłośnikami podróży (także w czasie) i na co dzień prowadzą muzeum PRL-u oraz Adventure Warsaw. Mieszkanie pełne jest rodzinnych pamiątek. Także sami właściciele uwielbiają kolekcjonować meble z dawnych lat. Wiele z nich po renowacji zyskało nowe życie i trafiło do warszawskiego apartamentu, nadając mu niepowtarzalny klimat. Mieszkanie to gratka dla turystów i wielbicieli PRL-u, bo można je wynająć. 

    Więcej o:

Skomentuj:

Mieszkanie pasjonatów PRL-u