Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wielkanocny stół na kilka sposobów

Aranżacja wielkanocnego stołu ma duży wpływ na to, jak zapamiętamy święta. W tym miejscu zgromadzimy się całą rodziną i spędzimy razem wiele godzin, więc nie tylko podane potrawy zapadną nam w pamięć. Wygodne krzesła i duży stół, który pomieści nakrycia dla wszystkich gości, to jedno. Drugim, niezwykle ważnym aspektem są ozdoby. Ale co wybrać? Czy jajko, kurczak i zając to jedyne motywy dekoracyjne, jakie możemy zastosować? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej - w formie przewodnika po stylach w dekorowaniu świątecznego stołu.

Aranżacja stołu w stylu klasycznym

Podstawą będzie tutaj biała porcelana. Lekko pofalowane krawędzie talerzy i filiżanek są dopuszczalne – dodadzą aranżacji romantycznej nuty. Obrus również w kolorze białym, ewentualnie przełamany delikatną szarością lub beżem za sprawą bieżnika, na którym dodatkowo można położyć pas koronki. Kieliszki z bezbarwnego szkła w klasycznej formie.

Całość ma za zadanie urzekać prostotą i zaspokoić wymagania osób, które nie lubią podążać za trendami i cenią sobie dobrze znane rozwiązania – czyli najczęściej takie, które przywołują wspomnienie rodzinnego domu.

Dekoracje stołu wielkanocnego

Aranżacja stołu w stylu glamour

Ten styl to synonim przepychu. Charakteryzuje się bogactwem wszelkich zdobień, więc aranżując stół zgodnie z tym trendem odpowiedź na pytanie „czy to nie za dużo?” zawsze będzie brzmiała „nie!”. Tutaj idealnie sprawdzą się złote sztućce, które pewnie wielu z was podziwiało na łamach wnętrzarskich magazynów, ale nie znajdowało dla nich zastosowania w codziennym użytkowaniu. Jaka zastawa będzie do nich pasowała? Wzorzysta! Pomiędzy poszczególnymi nakryciami ustawiamy złote lub srebrne figurki, a serwetki przewiązujemy błyszczącymi wstążkami.

Stół Wielkanocny - inspiracje

Aranżacja stołu w stylu rustykalnym

Obowiązkowo zaczynamy od drewnianego stołu, który przykrywamy tylko częściowo, by jego naturalne wykończenie podkreślało charakter aranżacji. Co jeszcze? Lniane serwetki, wianek z siana i gałązek oraz drewniana, postarzana skrzynka, do której wstawisz kwiat w doniczce. Zamiast talerzyków pod filiżankami - drewniane podkładki wycięte z grubego konaru drzewa. Możesz sobie nawet pozwolić na rzeżuchę posadzoną w skorupkach jajek – te z kolei umieść w kawałku papierowej wytłaczanki.

Wielkanocne inspiracje. Ozdoby i dekoracje do domu i na stół

Kolorowa aranżacja stołu – pastele lub intensywne barwy

Pudrowe odcienie różu, fioletu i błękitu są od pewnego czasu hitem w dekorowaniu wnętrz, co znalazło swoje odzwierciedlenie również w trendach wielkanocnych. Kolory te idealnie podkreślą nastrój radosnego oczekiwania na wiosnę.

Pastele wydają ci się zbyt delikatne i wolisz dekoracje w bardziej zdecydowanych barwach? Nawiązanie do wiosny w pełnym rozkwicie też będzie trafionym pomysłem. Warto pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i położyć na stole obrus z nadrukowanym motywem leśnego runa, a na nim, oprócz figurek zajączków, poustawiać... jeże – poczujesz się jak w prawdziwym lesie!

Kolorowa zastawa to pole do popisu dla twojej kreatywności – mieszaj ze sobą różne odcienie nadając każdemu nakryciu inny wygląd.

Bez względu na to, na jaki styl się zdecydujesz, aranżując świąteczny stół pamiętaj, żeby znalazły się na nim rośliny. Mogą to być kwiaty cięte lub doniczkowe, gałązki, rzeżucha lub pojedyncze listki – będą symbolizowały przyrodę budzącą się do życia.

Skomentuj:

Wielkanocny stół na kilka sposobów