Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Trendy 2019 w wystroju wnętrz

Pressland

Huczne powitanie 2019 roku już za nami. Wiele osób zastanawia się nad tym, co nowego przyniesie 2019 rok. Nie tylko w życiu osobistym, ale również w różnych dziedzinach. Jedną z nich jest wystrój wnętrz. Jakie barwy będą królować? Które trendy pozostaną z nami na kolejny rok? Które pożegnamy, a jakie powitamy?

Trendy kolorystyczne

W zakresie kolorystyki, podczas wystroju wnętrz stawiano na kolory. W tym temacie nic nie ulegnie zmianie. Najpopularniejsze będą pastelowe barwy, tj. jasnoliliowy, seledynowy, jasnożółty, jasny błękit. To jednak nie wszystko. Znamy już kolor roku 2019. Będzie nim karmelowy spiced honey, beżowy, pomarańczowy w różnych odcieniach oraz brązowy. W najnowszych aranżacjach nie może zabraknąć różu – tym razem jednak w delikatnie przybrudzonej wersji. Poza jasnymi, delikatnymi kolorami modna będzie również czerń i wszelkie intensywne kolory kojarzące się z kamieniami szlachetnymi.

Trendy meblarskie

W 2019 roku, w trendach meblarskich nie pojawią się żadne spektakularne zmiany. Popularne będą meble o obłych kształtach, które wielu osobom kojarzyć się mogą z latami 70-tymi. Mile widziane będą, więc zaokrąglone fotele, krzesła wykonane z giętego drewna oraz okrągłe stoły i stoliki. W zakresie kanap modne będą nadal modele charakteryzujące się delikatnymi obiciami a także skórą. Jest jednak pewien element, z którego rok 2019 rezygnuje. Są nim cienkie, drewniane nóżki, na których umieszczane są komody czy stoliki.

Trendy armatury sanitarnej

W 2019 roku nadal popularne i niezwykle będzie modne lastryko. Wielu osobom kojarzące się z czasami PRL-u. Bardzo ważne jest jednak właściwe zastosowanie lastryka we wnętrzach – nieprawidłowe użycie może stworzyć niegustowną aranżację. Poza lastryko w różnych odcieniach modny będzie również naturalny marmur oraz wszystko to, co imituje naturalne kamienie. Z mody nie wychodzą również ręcznie robione płytki, mozaiki czy też kafle 3D. Sporą nowością okażą się jednak płytki trójkątne, posiadające niesymetryczne wzory, a także płytki ze żłobieniami.

2019 to rok maksymalizmu

Bardzo popularny ostatnimi czasy chłód i minimalizm zostanie zastąpiony odważnymi, wzorzystymi elementami. Zmiana ta dotyczy każdego obszaru – tkanin, kafelek czy też tapet. Ich celem będzie urozmaicenie wnętrza i wniesienie świeżego powiewu.

Barwna kuchnia

Największą zmianę w zakresie trendów obowiązujących w 2019 roku będzie zmiana w kuchni. Tradycyjne, uwielbiane przez wszystkie białe kuchnie zostaną zastąpione modelami w najmodniejszych kolorach. Pastelowe, naturalne, ale też niezwykle mocne kolory całkowicie odmienią serce Waszego domu. W temacie blatów również modne będą ciemne kolory – zarówno drewniane jak i marmurowe. Warto również wspomnieć o tym, że 2019 roku w kuchni to także różne typy metali. Nikogo nie zaskoczy już złocona bateria połączona z chromowanymi uchwytami kuchennymi.

Trendy dekoratorskie

Najciekawszym trendem dekoratorskim, jaki przyniesie 2019 rok będzie łączenie niepasujących do siebie materiałów. Połączenie chromowanych i złoconych elementów dekoracyjnych było niegdyś nie do pomyślenia – w tym roku będzie to niezwykle popularne. Popularnym elementem dekoracyjnym, który musi znaleźć się w każdym domu będą także rośliny – te małe jak i te duże. Koniecznie nie zapomnijcie o wazonach, rzeźbach, tacach czy lampach. Modnych elementów będzie sporo – należy jednak pamiętać o umiarze.

Nie wszystko to, co modne musi się każdemu podobać. Pamiętajmy, zatem że urządzając swoje własne cztery kąty warto pamiętać nie tylko o obowiązujących trendach, ale też kierować się własnymi upodobaniami. To przecież my spędzimy w tym domu nasze życie.

    Więcej o:

Skomentuj:

Trendy 2019 w wystroju wnętrz