Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak nie urządzać domu bądź mieszkania?

Redakcja Pressland

Budując dom należy zwrócić uwagę na wiele szczegółów. Zdecydowanie przy urządzaniu wnętrz należy brać pod uwagę błędy innych - być może porady osób z bliskiego otoczenia pozwolą Ci uniknąć pewnych grzechów, które latami będą CI towarzyszyć. Dziś chcielibyśmy podpowiedzieć Ci czego powinieneś unikać, tak by wnętrze, które uda Ci się stworzyć było wyjątkowe, przytulne i na lata. Oby nie było tak jak w powiedzeniu "pierwszy dom budujemy dla wroga, drugi dla przyjaciela, a dopiero trzeci dla siebie".

Postaw na jeden styl

Urządzając poszczególne wnętrza należy być konsekwentnym. Warto postawić na jeden styl, który będzie wykorzystany w każdym. Powinieneś trzymać się konsekwentnie nie tylko stylu ale również wykorzystywanych materiałów. Jeśli decydujesz się na urządzenie domu w stylu industrialnym zdecydowanie połączenie go ze stylem angielskim nie będzie dobrym rozwiązaniem. Trzymaj się nie tylko stylu wnętrza ale również sposobów wykończenia. Chociażby w zakresie mebli i podłóg. Marmur w łazience? Panele w salonie? Wszystko pasuje, tylko nie wszystko razem.

Skorzystaj z pomocy profesjonalnego architekta

Urządzanie wnętrz wbrew pozorom nie jest łatwe. Zwłaszcza w zakresie ustawiania mebli. Wbrew pozorom ustawienie mebli nie jest takie łatwe. Część osób chętnie wrzuciłaby wszystko pod ścianę. Oczywiście, w przypadku takich technicznych warunków wnętrza, istnieje konieczność ustawienia wszelkich mebli pod ścianą. Jednak w przypadku pomieszczeń o dużej przestrzeni należy nie popełniać tego błędu. Chyba każdy wie jak wygląda polski klasyczny salon? Szafka RTV pod jedną ścianą, sofa jakieś kilka metrów dalej, na przeciwległej ścianie a pomiędzy nimi stolik kawowy.

Postaw na kolory

Wbrew pozorom urządzanie wnętrz nie wymaga wybrania tylko jednego koloru. Polacy uwielbiają biele, szarości i beże. Pamiętajmy jednak, że wnętrza urządzone tylko w jednej kolorystyce (co z tego, że w różnych odcieniach), będą po prostu nudne. Nijakie wręcz. To nie jest uniwersalna kolorystyka wnętrza. Możesz wybrać kolor jaki tylko chcesz – byle był dopasowany do pozostałego wyposażenia wnętrza.

Aranżuj po swojemu

Polacy uwielbiają również aranżować wnętrza zgodnie z aranżacjami przedstawionymi w katalogach. Pamiętaj jednak, że wszelkie aranżacje we wnętrzach tworzone są w studiach fotograficznych co za tym idzie – wnętrza tak urządzone nie są realne. Aranżując wnętrze myśl o sobie, swoich upodobaniach ale i o funkcjach jakie powinno pełnić pomieszczenie. Pamiętaj, że katalogi nie służą do ich kopiowania ale do inspirowania.

Nie podążaj za trendami

Część osób uwielbia klasykę, inni aktualne trendy. Pamiętajmy jednak, że to co modne dziś nie musi być modne za 5 lat. Oczywiście, nie mówimy, że masz nie kierować się aktualnymi trendami. One wręcz pomogą Ci stworzyć idealną przestrzeń. Pamiętaj jednak, że zbyt mocne kierowanie się modą może skończyć się źle. Jeszcze kilkanaście lat temu modne było wykańczanie mieszkań boazerią. Czy dziś nadal jest modna? Podając jednak przykład z czasów dzisiejszych należy zwrócić uwagę na styl skandynawski. Czy za kilka lat nadal z miłością będziesz patrzyć na biel Twoich wnętrz?

Stawiaj na różnorodne wykończenia ścian

Polacy uwielbiają kłaść płytki ceramiczne zarówno na podłogach jak i na ścianach. Miejscem, w którym brak wolnej przestrzeni od płytek jest zdecydowanie łazienka. Zapominamy jednak, że na rynku dostępnych jest wiele materiałów, które idealnie sprawdzą się w trudnych łazienkowych warunkach. Mamy nadzieję, że przekonamy Cię, że brak kafelek w łazience czy toalecie to nie koniec świata. Możesz postawić na kamień, drewno czy też odpowiedniej jakości farby. Każdy z wspomnianych materiałów idealnie poradzi sobie z panującą w jej wnętrzu wilgocią.

Zadbaj o oświetlenie

Urządzając mieszkania czy domy nie myślimy o tym, że warto wykonać projekt oświetlenia. Najczęściej stawiajmy na sufitową lampę w wersji minimalnej – jedna lampa bądź w bardzo bogatej wersji ogromnej lampy z dziesiątkami światełek. Okazuje się jednak, że odpowiednio dobrane oświetlenie jest w stanie całkowicie zmienić charakter wnętrza. Ważna jest nawet jego barwa – dopasowanie jej do charakteru wnętrza uzupełni jedynie aranżacje i doda jej piękna.

Jak widzisz – urządzanie wnętrz nie jest takie łatwe. Mamy jednak nadzieję, że choć od kilku błędów Cię wystrzegliśmy.

Skomentuj:

Jak nie urządzać domu bądź mieszkania?