Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Świąteczne aranżacje wnętrz - Wielkanoc

Redakcja Pressland

Wielkanoc to święta, którym towarzyszy wiosna. To moment, w którym warto postawić na radosne, lekkie, wiosenne dekoracje do domu. Jakie trendy panują w 2019 roku? Czego nie może zabraknąć a czego zdecydowanie unikać?

Podstawy

Najważniejszym elementem podczas wykonywania świątecznych dekoracji jest kolorystyka. W przypadku Wielkanocy należy stawiać na biel, zieleń i żółć. Wspomniane kolory można uzupełnić delikatnym, pudrowym różem. Pomimo iż za oknem rozkwita wiosna, to w trendach na 2019 rok panują wręcz skandynawskie, zimowe kolory. To też rok, który pomiędzy ozdobami bożonarodzeniowymi a wielkanocnymi nie przewiduje znaczących różnic.

W tym roku zachęcamy, aby do klasycznych kolorów świąt wielkiej nocy dodać odrobinę wyrazistości. Wystarczy, że w ozdobach wielkanocnych postawisz na fiolet, funkcję, malinę czy burgund. Ważne, by wybrany mocniejszy kolor stosować w umiarze, w niewielkich ilościach, które pozwolą stworzyć jedynie akcent kolorystyczny a nie przytłoczyć pomieszczenie.

Ozdoby eko

Jedną z najpopularniejszych form ozdób jest samodzielne barwienie i zdobienie pisanek, wykonywanie stroików wielkanocnych, gniazdek na jajka a także wielu innych naturalnych akcentów. Obowiązkowo, w tworzonych ozdobach musi znaleźć się dużo wikliny, gałązek, suszonych roślin i oczywiście żywych kwiatów. Wiosna to czas tulipanów, prymulek czy też hiacyntów. Nie zapominajmy o rzeżusze, mchu czy gałązkach wierzbowych. Wspomniane elementy obowiązkowo należy połączyć z pastelowymi kolorami – różem, lawendowym fioletem czy też miętą. Jeśli jednak są Państwo fanami stylu skandynawskiego polecamy postawienie na biel, beż, szarość i czerń.

Niewielka różnica między Wielkanocą a Bożym Narodzeniem

Dość zaskakujące jest podejście do wiosennych świąt. Rzeczywiście, coraz częściej Wielkanocy towarzyszy zimowa aura, gdy kilka miesięcy wcześniej podczas Bożego Narodzenia obserwujemy wysokie temperatury. Co łączy te dwa, pozornie mocno odbiegające od siebie święta? Jednym z elementów są modne zawieszki wielkanocne mające formę pisanek, choć swoim wyglądem przypominające tradycyjne bombki choinkowe. Wśród elementów dekoracyjnych popularność zdobywają również ażurowe pisanki. Wszelkie zajączki, baranki i kurczaki zastępują aniołki i renifery popularne dla świąt Bożego Narodzenia. Elementem łączącym jedne i drugie święta jest również kolorystyka – miedź, złoto, szarość i czerń.

Obowiązkowe pisanki

Obowiązkowo podczas świąt wielkanocnych muszą pojawić się pisani. Najczęściej zawieszone na małych drzewkach, krzewach bądź innych roślinach. Swoją drogą, element ten również nawiązuje do świąt Bożego Narodzenia. Najmodniejszą formą pisanek są te wykonane z porcelany i ręcznie przyozdobione. Jeśli chcą Państwo wykonać je samodzielnie, możecie również postawić na ozdoby papierowe, drewniane czy z wstążek. Pisanki podczas wielkiej nocy mogą występować w każdej formie – nawet świeczek. Obecność świeczek nie tylko wprowadzi klimat wielkiej nocy, ale też w przypadku słabej aury wprowadzi odrobinę ciepłego klimatu.

W temacie pisanek oczywiście nie może zabraknąć tradycyjnych pisanek. Jajka wielkanocne najlepiej barwić naturalnymi barwnikami, ale też można wykonać malowanie innymi metodami. Największym zainteresowaniem cieszą się pisanki decoupage. Warto jednak wybierać jajka o jasnym, naturalnym odcieniu skorupki, który będzie idealnym tłem dla barwnych, papierowych ilustracji. Kolejnym interesującym pomysłem jest wykonanie jajka ze wstążki – wystarczy owinąć je wstążką bądź kolorowym sznurkiem.

Skomentuj:

Świąteczne aranżacje wnętrz - Wielkanoc