Kącik biurowy w domu

Redakcja Pressland

Urządzając nawet najmniejsze wnętrza warto pomyśleć o przestrzeni na kącik do pracy. W zależności od ilości potrzebnego miejsca, można stworzyć niezwykle funkcjonalną przestrzeń. W mieszkaniach małych, typu kawalerka przestrzeni jest niewiele jednak rozsądne zaplanowanie każdego metra sprawi, że znajdzie się miejsce nawet na maszynę do szycia!

Malutki kącik do pracy

Planując miejsce do pracy należy wziąć pod uwagę zaplanowanie miejsca blatu roboczego jak i szafek czy półek, które pozwolą na praktyczne przechowywanie niezbędnych akcesoriów. Można pokusić się również o stworzenie mikro-przestrzeni, która ukryta zostanie za drzwiami szafy. Ustalając miejsce, w którym znajdzie się kącik do pracy należy zadbać również o obecność drzwi – zwykłych, klasycznych bądź przesuwnych. Obecność nawet najprostszych drzwi pozwoli zakamuflować kącik do pracy i zapewnić spokojną przestrzeń bądź ukryć go podczas wizyt gości.

Kącik dla artystycznej duszy

Wśród osób uwielbiających stałą pracę znajdzie się wielu, których wena dopada w różnych miejscach.  Tzw. artystyczne dusze najczęściej stawiają na nieuporządkowane myśli i biurka. Wszystko to sprawia, że zaplanowanie przestrzeni dla nich jest ogromnym wyzwaniem. Artyści najczęściej pracują w różnych miejscach. Chcąc, choć trochę zapanować nad otaczającym „bałaganem” należy zadbać o zaplanowanie miejsc do przechowywania. Ciekawą propozycją jest połać lniana, która posiadająca naszycia w postaci kieszeń pozwoli przechować niezbędne elementy a przy tym można zawiesić ją na ścianie w dowolnym miejscu. W momencie, gdy nie będzie potrzebna można ją zwinąć w rulon i schować do szafy. Idealnym rozwiązaniem jest również stolik na kółkach, który zawsze można dopasować do wykonywanej pracy i bez problemu zabrać w dowolne miejsce.

Kącik do pracy na strychu

Chcąc stworzyć spokojne miejsce do pracy można wykorzystać poddasze bądź strych. Bogata oferta okien dachowym pozwoli na zadbanie o odpowiednią ilość światła. Wbrew panującemu przekonaniu, że skosy i uskoki wiążą się z problemami aranżacyjnymi, to właśnie strych bądź poddasze są idealnym miejscem na stworzenie biurkowej zabudowy. Umożliwiają one na liczne ukrycie szafek, szafeczek czy półeczek. Co jeszcze przemawia za takim rozwiązaniem? Zdecydowanie odrębność kącika pracy od pozostałych pomieszczeń – użytkownikom dużo łatwiej się skupić a i jakość pracy jest bardziej komfortowa.

Postaw na wielofunkcyjność

Planując kącik do pracy należy wybierać niestandardowe elementy, które mogą pełnić wiele funkcji. Na rynku dostępnych jest wiele tego rodzaju sprzętów i mebli. Kredens kuchenny można zaaranżować na biblioteczkę i przechowalnię narzędzi. Uzupełniając kredens o prosty blat w szyki sposób można uzyskać stylowe biurko. Ogromną popularnością jeszcze nie tak dawno cieszymy się niciaki – niewielkie stoliki, które pod blatem posiadały kilka skrzyneczek i skrytek. Idealnym miejscem do pracy mogą okazać się równie stylowe zabytkowe maszyny do szycia, w drewnianej obudowie. Wystarczy lekko je przearanżować – dodać szklany blat czy też podświetlenie blatu by otrzymać idealny mebel. Tak naprawdę meble, które ułatwią Państwu wykonywanie pracy, bez konieczności tworzenia typowego biura, są w Waszym otoczeniu. Wystarczy, że odpowiednio przeanalizujecie swoje potrzeby i posiadane meble/akcesoria a z pewnością pomysł na niecodzienne zmiany szybko pojawi się w Waszych głowach.

Skomentuj:

Kącik biurowy w domu