Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pomoc projektanta wnętrz - czy warto?

Redakcja Pressland

Projektowanie i urządzanie mieszkania czy też domu to ogromne wyzwanie. Brak doświadczenia i pomysłów na odpowiednią aranżację wnętrz jest jednym z głównych powodów, dlaczego warto skorzystać z pomocy profesjonalisty. Wiele osób nie jest do końca przekonanych, czy powinni skorzystać z pomocy projektanta/architekta wnętrz. Mamy nadzieję, że dzisiejsze za i przeciw pozwoli Wam podjąć jedyną słuszną decyzję.

Dlaczego warto wybrać projektanta wnętrz?

Projektant jest osobą, która zawsze wysłucha Twoje oczekiwania i sugestie. Co więcej - Twoje wskazówki przeniesie w Twoje wnętrza, z marzeń tworząc realną przestrzeń. Pamiętaj jednak, że projektant planując poszczególne aranżacje bierze pod uwagę zarówno aspekty techniczne, finansowe jak i logistyczne. Jego pomoc okazuje się nieunikniona podczas walki z małymi, nieustawnymi pomieszczeniami. Wiele osób zgodnie twierdzi, że projektant zaproponował im rozwiązania, na jakie nigdy by sami nie wpadli. Ważne jest również to, że zastosowane przez nich rozwiązania dobrze będą prezentowały się dziś, jutro jak i za kilkanaście lat. W swojej pracy nie biorą pod uwagę aktualnej mody i trendów, ale ponadczasowe rozwiązania. Ogromną zaletą w przypadku projektowania wnętrz przez specjalistów jest wyższa wartość rynkowa nieruchomości. Skoro jesteśmy przy finansach to warto pamiętać, że projektanci planują zgodnie z ustalonym budżetem i wszelkie swoje pomysły dopasowują tak, by nie przekroczyć jasno określonych granic. Profesjonalny i dobrze zorientowany projektant podpowie, na czym można zaoszczędzić a jakie elementy warto kupić najwyższej, jakości. Nie sposób nie wspomnieć, że pomoc projektanta nie kończy się na samym zaplanowaniu zmian. Projektant czuwa również nad poprawnym wykonaniem projektu. Jego obecność podczas wykonywania poszczególnych prac pozwala uniknąć szeregu kosztownych pomyłek. Ostatnią ważną zaletą wyboru projektanta jest oszczędność czasu. Wielu projektantów oferuje nie tylko konkretne rozwiązania, produkty i materiały, ale też zajmuje się ich poszukiwaniem i zakupami. W takiej sytuacji oszczędzasz również cenny czas.

Wybrać architekta czy dekoratora?

Mało osób zdaje sobie sprawę z faktu, że wspomniane dwa zawody, pomimo iż są ciągle ze sobą mylone oznaczają całkiem, co innego. Architekt to osoba rozpoczynająca swoją pracę na etapie pustych ścian. Jego głównym zadaniem jest stworzenie przestrzeni funkcjonalnej i przemyślanej. W zależności od potrzeb i oczekiwań właściciela, przy pomocy architekta można zmienić układ pomieszczeń, zaprojektować oświetleniem czy też rozplanować inne ważne instalacje. Architekci posiadający odpowiednią wiedzę, ale też wykształcenie na kierunku architektury wnętrz posiadają z pewnością  wiedzę w zakresie dostępnych materiałów, produktów i innych rozwiązań, dzięki czemu wszelkie zmiany przychodzą im łatwiej. Jeśli chodzi o dekoratora wnętrz to jest to osoba, która przychodzi w momencie, gdy wnętrza są już gotowe. Wiele osób pracę dekoratora wnętrz porównuje do home stagging. Jego zadaniem jest wybór mebli materiałów i wszelkich dodatków, które nie tylko będą pasować do wnętrza, ale też do charakteru i upodobań właściciela. Warto również pamiętać, że nie potrzebuje kierunkowego wykształcenia. Przydatna jest mu własna wiedza, wyczucie smaku jak i znajomość rynku.

Skomentuj:

Pomoc projektanta wnętrz - czy warto?