Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak urządzić salon z jadalnią? Ciekawe aranżacje

red.

Salon z jadalnią to połączenie, które wraca do łask. Jak jednak urządzić jeden pokój o dwóch funkcjach? Oto porady i najlepsze aranżacje salonu z jadalnią.

W tym salonie wprowadzono wiele elementów spajających go z częścią jadalną, m.in. lampy
W tym salonie wprowadzono wiele elementów spajających go z częścią jadalną, m.in. lampy.
fot. Radosław Wojnar

Salon z jadalnią można urządzić na wiele sposobów. Nawet w niedużym pokoju można wydzielić dwie strefy. Jadalnię w salonie można zaaranżować na zasadzie płynnego przejścia bądź kontrastu. Pierwsza opcja jest bezpieczna i najczęściej spotykana. Druga wymaga nieco odwagi i dobrego pomysłu. W obu przypadkach każdej części pokoju należy poświęcić tyle samo uwagi.

Jakie meble do salonu z jadalnią?

W urządzaniu salonu z jadalnią kluczowy jest dobór podstawowych mebli - sofy, stołu i krzeseł. Kanapa wyznaczy strefę wypoczynkową, a stół z krzesłami strefę jadalną. Zacznijmy od sofy. To ona w dużej mierze może zdefiniować przestrzeń. Jeśli pokój jest nieduży, nie można szaleć z jej rozmiarem. Sofa powinna być dwu- maksymalnie trzyosobowa. Można sobie za to pozwolić na nieduży narożnik. Ustawiając kanapę pod ścianą uzyskamy otwartą, jednolitą przestrzeń. Natomiast stawiając sofę na środku pokoju, wyraźnie wydzielimy dwie strefy. W tej drugiej opcji dobrze się sprawdzi kanapa narożna. Za tak ustawioną sofą w salonie można ustawić konsolę lub komodę.

Przeczytaj także: Sofa czy narożnik do salonu

Następnie wybieramy stół i krzesła do części jadalnej salonu. Do małych pokoi lepszy będzie stół okrągły lub owalny. Warto wybrać rozkładany. Przy większym metrażu można sobie pozwolić na większą dowolność.

Przeczytaj także: Nowoczesna jadalnia. Stylowe aranżacje

Bezpiecznym rozwiązaniem w urządzaniu salonu z jadalnią jest zakup stołu i krzeseł z jednego kompletu. Jednak takie zestawy nie wyglądają ciekawie. Mogą sprawić, że całe wnętrze, w szczególności nieduże, wyda się cięższe i monotonne. Lepiej dobrać do stołu krzesła z innego zestawu, ale w podobnej stylistyce. Można też wymieszać różne modele krzeseł, bądź wprowadzić choć jedno inne. Do małych salonów najlepsze będą krzesła z przezroczystych tworzyw. Wyglądają lekko i wizualnie nie zajmują przestrzeni.

Modny salon z jadalnią

W nowoczesnych aranżacjach salonu z jadalnią strefa wypoczynkowa często jest wyznaczona za pomocą dywanu. Natomiast jadalną wyróżnia się efektownym żyrandolem lub lampą zawieszoną nad stołem. Kolorystyka powinna być spójna, choć warto wyróżnić jedną ze ścian tapetą bądź innym kolorem. Pamiętajmy też, że w pobliżu stołu warto ustawić komodę, kredens, a chociażby konsolkę czy stolik pomocnik. Przydaje się, gdy przyjmujemy gości i potrzebne są dodatkowe naczynia czy miejsce na potrawy.

ZOBACZ ARANŻACJE SALONÓW Z JADALNIĄ >>

Skomentuj:

Jak urządzić salon z jadalnią? Ciekawe aranżacje