Eko design w klubokawiarni Resort

Wiktoria Głodowska

Tu posiedzisz w wannie, w koszu zakupowym, na fotelu zrobionym z papierowych rolek...

resort, klubokawiarnia
Klubokawiarnia Resort
mat. prasowe

 

Klubokawiarnia Resort to miejsce inne i wyjątkowe. Neon nad wejściem wita napisem: reuse, reduce, recycle. I rzeczywiście, oddaje on doskonale ekologiczne idee klubokawiarni. Tutaj wykorzystanie przedmiotów niechcianych i odrzuconych stało się pomysłem na urządzenie wnętrza.

 

 

Pierwsze co rzuca się w oczy po wejściu to ogromny bar stworzony z niezliczonej ilości książek. Są tu stare, niechciane poradniki, kryminały, albumy i beletrystyka. Dopasowano precyzyjnie książki różnego formatu, dzięki czemu bar ma regularne krawędzie a przy jego tworzeniu nie trzeba było ciąć książek.

 

 

Resort, klubokawiarnia

 

 

W Resorcie można usiąść na niezwykłych meblach. Znajdziemy tu  fotele ze sklepowych wózków i tekturowych rolek lub kanapę ze starej, żeliwnej wanny.

 

 

resort, klubokawiarnia

 

 

Stołki barowe zrobiono z plastikowych skrzynek po napojach,  lampy ze starych bębnów od pralek automatycznych, a stoliki ze znaków drogowych.  Wszystkie meble stworzyli sami pomysłodawcy klubokawiarni.

 

 

klubokawiarnia, Resort

 

 

Ściany wyłożone są mapami, planami miast, workami po kawie i gazetami.

 

 

Resort, klubokawiarnia

 

W Resorcie można napić się kawy fair trade w kubkach z ekologicznego papieru. W drinkach nie znajdziemy dziesięciu plastikowych słomek. Będziemy także zachęcani do segregacji śmieci.

 

Klubokawiarnia Resort mieści się w budynku przy ul. Bielańskiej 1 w Warszawie, w bezpośrednim sąsiedztwie placu Teatralnego.

 

Zobaczcie więcej zdjęć>>

 

Wiktoria Głodowska

 

zobacz także:

Upcykling starych czasopism >>

Sklepy tymczasowe >>

Dom z garażu >>

Skomentuj:

Eko design w klubokawiarni Resort