Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Las bez tajemnic z POL-SKONE

Pol-Skone

Fenomenalne kadry z lasów z całego świata oraz gwiazdorska obsada lektorska. POL-SKONE w serii dokumentalnej o drzewach i lesie pokazuje, że odpowiedzialna gospodarka leśna ma ogromne znaczenie dla przyszłości planety.

ekologia drewno certyfikowane certyfikat fsc drzwi wewnętrzne drzwi wejściowe
Fot. Kadr z filmu POL-SKONE, Życie drzew — odc. 5
Fort. Pol-Skone

Na zlecenie POL-SKONE powstała seria filmów dokumentalnych o drzewach i lesie – Odkrywanie leśnych tajemnic. Filmy zwracają uwagę na niezwykle ważny temat – odpowiedzialną gospodarkę leśną. Głos wybitnej lektorki Krystyny Czubówny nadaje tempa wizualizacji. Za realizację odpowiada agencja Vena Art.

Drzewa to odnawialne zasoby ziemskie, surowiec ten musimy jednak wykorzystywać w sposób racjonalny. Seria od POL-SKONE przeprowadza nas przez globalny wątek leśnictwa. W krajach rozwiniętych mimo wycinania drzew lesistość rośnie. Dzieje się tak za sprawą odpowiedzialnej gospodarki leśnej. Na miejsce jednego wyciętego drzewa, powinno pojawiać się kilka młodych. Dla POL-SKONE źródło używanych do produkcji komponentów jest niezwykle istotne, potwierdza to posiadany przez markę certyfikat FSC®. Jest to jedno z najważniejszych wyróżnień dla przedsiębiorstw w omawianym zakresie. Międzynarodowy Certyfikat FSC® (Forest Stewardship Council®) nadawany jest wyłącznie firmom spełniającym ponadprzeciętne standardy środowiskowe i społeczne. Certyfikat FSC® potwierdza, że surowce użyte do produkcji wyrobów pochodzą wyłącznie z certyfikowanych lasów, zarządzanych zgodnie z obowiązującym prawem oraz dobrymi praktykami ochrony środowiska, ekonomii i z poszanowaniem wartości społecznych ludności zamieszkującej dany obszar.

W filmach Odkrywanie leśnych tajemnic dla równowagi twarde dane o leśnictwie przeplatają się z niezwykłymi informacjami o drzewach. Omawiane są zarówno polskie, jak i światowe lasy. Seria zawiera szereg ciekawych informacji, które mogły nam umknąć z lekcji przyrody i geografii. Filmy warto obejrzeć z całą rodziną ze względu na ich edukacyjny charakter.

Przywilej dostępu do bogactwa polskich lasów nakłada na nas obowiązek dbania o nie. W Polsce szkółki drzewne produkują miliony sadzonek. Statystyki dotyczące malejących powierzchni lasów w krajach nierozwiniętych są niepokojące. Przejawianie odpowiedzialności za zdrowie i wielkość lasów to standard dla nowoczesnych, świadomych gospodarek. W trosce o naturę jest to kierunek dla całego świata. Na cykl Odkrywanie leśnych tajemnic składa się 6 wyjątkowych odcinków. Filmy zamieszczone są na oficjalnym kanale You Tube POL-SKONE www.youtube.com/user/POLSKONEpl

ekologia drewno certyfikowane certyfikat fsc drzwi wewnętrzne drzwi wejściowe pol-skone
Fot. Kadr z filmu POL-SKONE, Odpowiedzialna gospodarka leśna — odc. 6
Fot. Pol-Skone
ekologia drewno certyfikowane certyfikat fsc drzwi wewnętrzne drzwi wejściowe pol-skone
Fot. Kadr z filmu POL-SKONE, Odpowiedzialna gospodarka leśna — odc. 6
Fot. Pol-Skone

Skomentuj:

Las bez tajemnic z POL-SKONE