Meble z lawy wulkanicznej

Agata Ziółkiewicz

Niezwykłe meble z Łotwy.

meble z lawy wulkanicznej; proj. Maffam Freeform
meble z lawy wulkanicznej; proj. Maffam Freeform
fot. maffamfree.com

Często oryginalnych mebli i niepowtarzalnych pomysłów szukamy daleko, gdy tymczasem wystarczy dobrze rozejrzeć się po okolicy. Ta okolica to Europa Środkowa i Wschodnia, a dokładniej Łotwa.

Tam właśnie powstała firma Maffam Freeform która zajmuje się produkcją i projektowaniem mebli z bazaltu wulkanicznego. A dokładniej z włókna bazaltowego. To ponoć jedyny taki warsztat na świecie.

Za całym przedsięwzięciem stoi Raimonds Cirulis - projektant i innowator. To on właśnie stworzył, opracował i opatentował unikatową technologię, która pozwala na wytwarzanie materiału jakim jest włókno bazaltowe, a także dalsze jego wykorzystanie czyli tworzenie mebli.

meble z lawy wulkanicznej; proj. Maffam Freeformfot. maffamfree.com


Włókno bazaltowe wydaje się być materią idealną. Lekkie, podatne na formowanie, trwałe, wytrzymałe, ekologiczne - zalety można by wymieniać długo. Jest trzy razy bardziej wytrzymałe niż stal, właściwościami zbliżone jest do włókna węglowego. Pochłania wszelkie szkodliwe promienie. Jest wodoodporne.

Taki oto materiał Raimonds Cirulis postanowił użyć do swojej autorskiej kolekcji mebli. Połączył nowoczesną technologię i sztukę tworząc produkty unikatowe i wyjątkowe. To w dużej mierze praca rąk ludzkich, dlatego mimo opracowania kilkunastu wzorów każdy mebel jest jedyny w swoim rodzaju.

meble z lawy wulkanicznej; proj. Maffam Freeform

fot. maffamfree.com

 

Te czarne bazaltowe meble idealnie sprawdzą się na zewnątrz, w ogrodzie czy na tarasie, natomiast we wnętrzach wprowadzą nieco gotycki klimat. Oto znakomity przykład nowoczesnego designu, a zarazem foteli, stołów po wielokroć oryginalnych. 
Meble z lawy wulkanicznej są już dostępne także w Polsce.

ZDJĘCIA>>

 

Zobacz także:

Meble dla seniorów>>
Piksel inspiruje>>
Gumowy stół>>

Skomentuj:

Meble z lawy wulkanicznej