Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Silikon w kuchni - najlepsze gadżety i naczynia

red.

Sitka, wyciskarki do czosnku, brytfanki, lejki a nawet czajniki. A wszystko to z silikonu!

Silikonowe gadżety kuchenne i naczynia szturmem podbijają polski rynek. Dlaczego? Przede wszystkim są łatwe w przechowywaniu - nie trzeba ich upychać po kuchennych szafkach, wystarczy "zwinąć w trąbkę", a niektóre prostu złożyć. Są bajecznie kolorowe i dostępne niemal w każdym odcieniu.

Blachy do pieczenia pomału odchodzą do lamusa na rzecz silikonowych form. Nie ulegają one spaleniu a ciasto nie przywiera, przez co odpada nam problem z szorowaniem. Silikonowe naczynia nie zmieniają smaku i zapachu potraw. Wypieki w silikonowych formach równomiernie rosną, a forma szybko stygnie po wyjęciu z piekarnika.

Oprócz form do pieczenia, w polskich sklepach dostępnych jest całe mnóstwo gadżetów w całości wykonanych z silikonu lub pokrytych silikonową warstwą (np. wałków czy trzepaczek).  Znajdziemy więc miski, durszlaki, rękawice, wyciskarki do czosnku czy Przygotowaliśmy dla Was nasz subiektywny przegląd!

Ponieważ silikon jest bardzo miękkim tworzywem, należy uważać by go nie uszkodzić ostrymi narzędziami. Pamiętajmy, że silikon nie należy do tanich tworzyw, warto więc wystrzegać się podróbek! Niektórzy producenci mieszają silikon z tańszymi tworzywami, przez co tak wykonane naczynia mogą się kurczyć lub odbarwiać. Kuchenne gadżety wykonane ze 100 % silikonu nie należą do najtańszych. Brytfanka za 2 zł na pewno nie będzie z prawdziwego silikonu!

    Więcej o:

Skomentuj:

Silikon w kuchni - najlepsze gadżety i naczynia