Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Długopis 3D, który rysuje w powietrzu!

red.

Zaczarowany ołówek XXI wieku!

Pamiętacie animowany serial rysunkowy "Zaczarowany ołówek"? Opowiadał on o przygodach Piotrka i jego małego pieska. W rozwiązywaniu wszelkich problemów pomagał im tytułowy zaczarowany ołówek. Jak działał? Wszystko co chłopiec narysował materializowało się. Całe swoje dzieciństwo marzyłam o takim ołówku! Gdy tylko zobaczyłam projekt długopisu LIX, poczułam że moje dziecięce marzenie, o dziwo ma szansę niebawem się spełnić. Wszystko za sprawą technologi drukowania 3D, która rozwija się w niesamowitym tempie.

Lix jest eleganckim, małym długopisem, którym za pomocą rozgrzanego, a następnie schładzanego plastiku, będzie można rysować w powietrzu. Stworzony został przez założycieli AKRO Media  - Antona Suvorova, Ismaile Baran i Delphine Elioise Wood. Technologicznie wspomogła ich grupa inżynierów.  Pomysłodawcy zapewniają, że ta miniaturowa drukarka 3D będzie mogła być z powodzeniem wykorzystywana przez artystów, jubilerów, projektantów mody, a nawet każdego, kto ma w chociaż nutkę artystycznego zacięcia.

Nie jest to pierwszy tego typu wynalazek. Jakiś czas temu na Kickstarterze (platformie internetowej, na której przeprowadzane są zbiórki pieniędzy na zrealizowanie projektów z różnych dziedzin) pojawił się długopis 3Doodler. Był duży, nie poręczny i... po prostu brzydki. Wynalazcom udało się jednak zebrać ponad 2 miliony dolarów. LIX jest nie wiele większy od normalnego długopisu. Wymaga jedynie podłączeniado portu USB. Jego prosta, minimalistyczna forma z pewnością znajdzie uznanie.

29 maja zakończyła się na Kickstarterze zbiórka pieniędzy. Udało się zebrać prawie 732 tysiące funtów, czyli ponad 3,6 mln. złotych.  Długopis powinien trafić na rynek w grudniu tego roku. Będzie kosztował 82 funty, czyli około 420 złotych. Jak Wam się podoba ten projekt?

    Więcej o:

Skomentuj:

Długopis 3D, który rysuje w powietrzu!