Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Lego i IKEA, czyli niebanalne meble

red.

Ciekawe prace australijskich projektantów

Co łączy Lego i IKEA? Obie firmy mają skandynawski rodowód. Obie to silne, bardzo rozpoznawalne marki, których historia rozpoczęła się w pierwszej połowie XX wieku. Zarówno klocki Lego jak i meble IKEA wymagają samodzielnego składania, aby z wielu elementów powstała właściwa forma.

Lego to przedsiębiorstwo zabawkarskie, założone przez Olego Kirka Christiansena w 1932 w Billund w Danii. Nazwa pochodzi od duńskiego zwrotu "Leg godt", czyli "baw się dobrze".

IKEA to szwedzka firma założona w 1943 przez  Ingvara Kamprada. Jej nazwa powstała jako akronim od wyrazów: Ingvar Kamprad (imię i nazwisko założyciela) oraz Elmtaryd i Agunnaryd (farma i parafia, w której się wychował).

W galerii Roslyn Oxley9 w Sydney, można oglądać ciekawą wystawę dwójki artystów - Claire Healy i Seana Cordeiro. Zwierzęta wykonane z tysięcy kolorowych klocków, płynnie wplatają się w produkty IKEA. Mają symbolizować  zwierzęcy pęd, jakiemu oddajemy się podczas zakupów.

Lego to dziecięce fantazje. IKEA ma symbolizować marzenia dorosłych. Zazębiające się przedmioty mają podkreślać różnice pomiędzy naszymi fantastycznymi snami a banalnymi tęsknotami

- mówią projektanci

Co sądzicie o tych przedmiotach? Taki stołek z foką chętnie widzielibyśmy w naszym domu!

 

Skomentuj:

Lego i IKEA, czyli niebanalne meble